Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 23.05.2020

8.00 1. W intencji Grupy Modlitewnej Róża Różańcowa, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej oraz za †† członków grupy.

 1. Za † tatę Roberta Borówkę w 6. m-c po śmierci.

18.30 1. Za †† z rodzin: Kościuk i Hajduk oraz †† z pokrewieństwa.

 1. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, Lekarki z prośbą o cud uzdrowienia i potrzebne łaski dla Przemysława.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

NIEDZIELA - 24.05.2020. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

7.30 Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla p. Ireny z okazji 75. rocznicy urodzin. (TD)

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą  o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Ewy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz opiekę dla rodziny. (TD)

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Artura z okazji 80. rocznicy urodzin oraz p. Małgorzaty z okazji 75. rocznicy urodzin i opiekę dla całej rodziny. (TD)

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego dla p. Ady z okazji 95. rocznicy urodzin oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

18.30 Za †† Stefanię i Ludwika Marzec, †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za † mamę Janinę i tatę Jana.

Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 – od 8.45

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 25.05.2020

8.00 1. Za † Andrzeja Kocjan w 14. rocznicę śmierci, †† z rodzin: Kocjan, Pasternak i Jonek.

 1. Za †† rodziców: Stanisławę i Bronisława, brata Józefa, jego żonę Walę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Za † tatę Czesława w rocznicę śmierci, † mamę Apolonię, teściów Łucję i Józefa oraz †† rodziców z obu stron.

 1. Za † Józefę Opoczyńską, † Stanisława Opoczyńskiego – zamówiona przez syna i córki z rodzinami.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

WTOREK – dnia 26.05.2020

8.00 Za †† rodziców: Stefana i Jadwigę, †† siostry Helenę i Łucję, †† mężów i dzieci oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. W intencji Matek.

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny p. Janiny.

19.15 Modlitwa Wieczorna – Różaniec w intencji  uwolnienia od pandemii i personelu medycznego.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

ŚRODA – dnia 27.05.2020

8.00 Za †† Różę i Achima Merder, ich †† rodziców Elfrydę i Karola.

18.30 1. Za † matkę Jadwigę oraz wszystkich †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † Józefa i †† z rodzin: Chojniak, Gajos, Dyląg i Woźniak.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

CZWARTEK – dnia 28.05.2020

8.00 Za †† rodziców Emanuela i Agnieszkę, siostrę Jadwigę i dusze w czyśćcu cierpiące.

11.00 Pogrzebowa: Za † Stanisława Jones.

18.30 1. Za †† którzy odeszli do Pana w miesiącu maju: Zbigniewa Kowalczewskiego, Teodora Kluskę, Magdalenę Buchman, Romualda Kałkę, Adama Pokorskiego, Dariusza Adamskiego.

 1. Za † męża Henryka w 26. rocznicę śmierci, †† rodziców, teściów i kuzynkę Irenę.
 2. Za † Janinę Gąszczak oraz † siostrę Jadwigę Rydzewską.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

PIĄTEK – dnia 29.05.2020 – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dz.

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla p. Małgorzaty z okazji 90. rocznicy urodzin oraz p. Gabrieli Czekala. (TD)

18.30 1. Za †† rodziców Karolinę i Ludwika, teściów Amalię i Leona, chrześniaka Błażeja i †† z rodzin: Kominek, Szymura i Dulej.

 1. Za †† Elżbietę i Wilhelma Tryba, †† rodziców, rodzeństwo, krewnych i znajomych, †† Gintera Hankę i jego rodziców, †† na skutek zakażenia koronawirusem oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. W intencji Bartka z okazji 7. rocznicy urodzin, z prośbą o dary Ducha Świętego i dobre przygotowanie do wczesnej Komunii św. oraz w intencji jego rodziców Bożeny i Arkadiusza w 23. rocznicę ślubu z prośbą o dalszą Bożą opiekę i błogosławieństwo.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

SOBOTA – dnia 30.05.2020 – wsp. św. Jana Sarkandra, prezb. i męcz.

8.00 W intencji posługujących w parafii i szafarzy obchodzących swoje urodziny w miesiącu maju: Joanny Gembalskiej, Grażyny Grzegorek i Adama Malika.

10.00 W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.

18.30 1. Za † męża Józefa, † córkę Olę, †† z rodziny Wieczorek, Sierszeckich, Grzeja i †† krewnych.

 1. Za †† rodziców Teresę i Kazimierza, Marię i Jana, †† brata Waleriana i kuzynkę Ewelinę.

Po Mszy św. Czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

NIEDZIELA - dnia 31.05.2020 - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

7.30 Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, św. Faustyny i św. patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, o przemianę serc, dary Ducha Świętego i działanie w życiu, powrót do sakramentów świętych, i Bożą Opatrzność dla: Krystyny, Anny, Marka, Agaty, Szymona, Pauliny, Tomasza, Marty, Gabrieli, Haliny, Marianny, Tadeusza, Danuty i Wacława oraz o uzdrowienie z choroby nowotworowej dla Bogdana.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, św. Filomeny i św. Antoniego, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i prowadzenie Ducha Świętego w podejmowaniu życiowych decyzji dla p. Antoniny z okazji urodzin oraz o błogosławieństwo i nawrócenie dla całej rodziny.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Jana Pawła II, dziękując za dar życia i otrzymane łaski, prosząc o Boże błogosławieństwo i opiekę Aniołów Stróżów dla Hani z okazji 9. urodzin i całej rodziny.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla Agaty i Artura z okazji 10. rocznicy ślubu oraz o opiekę Bożą dla Natalki i Wojtusia.

18.30 Za †† Alicję, Jerzego, Krystynę, Janusza, Jadziulkę i Andrzeja Jastrzębskich, Marię Falkenberg, †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za †† rodziców Helenę i Stanisława Raczek.

Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 – od 8.45

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi ale nadal jest obecny w Kościele i działa, dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu na spotkanie z Nim, przychodząc na Mszę św. i chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, jest to także Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
 2. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do jej codziennego odmawiana.
 3. We wtorek o godz. 18.30 będziemy sprawować Mszę św. w intencji Matek w dniu ich święta.
 4. Przywracamy Modlitwę Wieczorną we wtorek o godz. 19.15. W jej ramach odmawiać będziemy różaniec w intencji wygaśnięcia epidemii i personelu medycznego. Zachęcamy do trwania w tej codziennej modlitwie.
 5. W sobotę 30 maja zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy je po Mszy św. wieczornej.
 6. Za tydzień w ostatnią niedzielę maja przypada pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. W tym roku nie odbędzie się ona w tradycyjnej formie. Zachęcamy do łączności modlitewnej poprzez transmisje radiowe i telewizyjne. Szczegóły tego wydarzenia na parafialnej stronie internetowej i gablocie.
 7. Przypominamy, że sakrament spowiedzi św. odbywa się już w tradycyjnej formie, w konfesjonałach. Trwa okres wielkanocny, zachęcamy do skorzystania z odnowienia więzi z Bogiem i ludźmi. Spowiadamy według tradycyjnego planu: pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w soboty od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
 8. W naszej świątyni ma miejsce codzienna adoracja Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do chwili osobistej modlitwy w godz. od 8.30 do 18.15.
 9. Przypominamy, że w naszej świątyni może przebywać równocześnie 67 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Zasłanianie ust i nosa nadal jest obowiązkowe.
 10. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej oraz o kryzysie wydobywczym na Śląsku spowodowanym panującą pandemią.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, tę w świątyni oraz tę w Domowych Kościołach, przeżywaną w łączności duchowej. Bóg zapłać za troskę i każdą życzliwość oraz składane ofiary materialne. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i zachowuje w zdrowiu.

 

Inne:

 • W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości (za okazaniem stosownych zaproszeń). Prosimy więc wszystkich innych wiernych o pozostanie w domu i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.