Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 24.12.2022

8.00 1. Za † męża Henryka Stockiego w 19. rocznicę śmierci oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Z podziękowaniem Opatrzności Bożej za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Jolanty, Adama i Wandy.
 2. W intencji Ewy, Adama, jego żony i całej rodziny z prośbą o potrzebne łaski.

21.00 Pasterka.

23.15 Akatyst.

24.00 Pasterka.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 10.00 z przerwą na poranną Eucharystię i 14.00 – 16.00.

 

NIEDZIELA – dnia 25.12.2022. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

7.30 Za † Kazimierza Kolut – zamówiona przez Helenę i Janusza z rodziną.

9.00 Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego, zdrowie duszy i ciała oraz opiekę Bożą dla: Krystyny, Anny, Marka, Agaty, Szymona, Pauliny, Tomasza, Gabrieli, Marty i całej rodziny.

10.30 Dziękując Panu Bogu za zdanie egzaminów i błogosławieństwo Boże, z prośbą o dalszą opiekę Matki Najświętszej na każdy nowy dzień, z okazji urodzin.

12.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie na dalsze wspólne lata dla Janiny i Kazimierza z okazji 55. rocznicy ślubu oraz opiekę dla rodziny. (TD)

18.30 Za †† Helenę i Romana Trafny, †† z rodzin: Trafny i Rozenkiewicz, †† Agnieszkę Agatowską, Rafała Cokota, Agnieszkę Nawrotek–Nowak i dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: W intencji Parafian.

W I Święto Bożego Narodzenia nie spowiadamy.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 26.12.2022. Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.

7.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Barbary oraz opiekę dla rodziny.

9.00 Do Trójcy Przenajświętszej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo świętych patronów dla p. Elżbiety i jej syna Adama z okazji ich urodzin.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za opiekę w mijającym roku, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie, wszelkie potrzebne łaski i dary Ducha Świętego w nadchodzącym roku dla Małgorzaty i Wiesława oraz całej ich rodziny.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar miłości i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na dalsze wspólne lata dla Teresy i Henryka z okazji 50. rocznicy ślubu oraz opiekę dla rodziny. (TD)

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † Marcjannę, †† z rodzin: Podskarbich, Żulichowskich, Kowalów oraz †† koleżanki: Bożenę i Teresę.

20.30 Recytowana: Za † Lucynę Budkowską.

W II Święto Bożego Narodzenia nie spowiadamy.

 

WTOREK – dnia 27.12.2022 – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

8.00 Za †† rodziców Gertrudę i Henryka Sawickich, †† dziadków i pokrewieństwo z obu stron.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 1. W intencji małżonków z okazji 19. rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o zdrowie, dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Piekarskiej dla całej rodziny.

 1. Za † Ryszarda Kędziorczyka w 2. rocznicę śmierci i jego †† rodziców.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

ŚRODA – dnia 28.12.2022 – święto świętych młodzianków, męczenników

8.00 Za † Rafała Jabłeckiego w 5. miesiąc po śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.

10.00 W intencji dzieci i matek w stanie błogosławionym.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.45 Adoracja kolędowa przy żłóbku, prowadzona przez Grupę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

18.30 1. W int. członków grupy modlitewnej Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz za jej †† członków.

 1. W intencji Bartka z okazji urodzin, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz opiekę dla rodziny, i za † Andrzeja Sprysza w 5. miesiąc po śmierci.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

CZWARTEK – dnia 29.12.2022

8.00 Za †† rodziców Janinę Bielak w 1. rocznicę śmierci oraz Jacka Bielak w 49. rocznicę śmierci.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.30 1. Za †† Parafian, którzy odeszli do Pana w miesiącu grudniu: Antoniego Lasłowskiego,  Irenę Bagrowską, Pawła Bącalskiego, Kazimierza Szostaka, Mariana Adamczyka, Zdzisława Jamera, Irenę Mierzwę i Janinę Ruszczyk.

 1. Za †† rodziców Walerię i Jana Krupa.
 2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Krzysztofa Szewczyka w 70. rocznicę urodzin oraz opiekę dla rodziny. (TD)

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

PIĄTEK – dnia 30.12.2022 – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

8.00 Za †† rodziców Zofię i Władysława, ich †† synów: Jana, Kazimierza i Stanisława oraz †† sąsiadów: Ryszarda, Barbarę i Hannę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 1. Za † męża Jana Karcz, †† rodziców Krystynę i Tadeusza, siostrę Dorotę, teściów Stanisławę i Władysława, szwagierkę Zdzisławę, †† szwagrów, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. W intencji Sabiny i Sławomira, z podziękowaniem za 16. lat małżeństwa, z prośbą o Boże błogosławieństwo dla małżonków i ich dzieci: Judyty i Dominika.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

SOBOTA – dnia 31.12.2022

8.00 1. Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego na dalsze  wspólne lata dla Anny i Marka w kolejną rocznicę ślubu, Tomasza i Gabrieli z okazji ich zbliżającej się rocznicy ślubu oraz Opatrzność Bożą i potrzebne łaski dla Agaty, Szymona, Pauliny, Marty i  Krystyny.

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla p. Stefanii z okazji 75. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

16.30 Nabożeństwo dziękczynno–ekspiacyjne.

17.00 W intencji Parafian – z podaniem statystyki.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 16.30 – 16.55.

 

NIEDZIELA – dnia 01.01.2023. Uroczystość Świętej  Bożej Rodzicielki Maryi

7.30 Za †† kolegów: Mirka, Marka, Jurka, Grzegorza, Waldka, Mariusza, Gienka, Zbyszka, Mirka i Roberta.

9.00 Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze dla rodziny Szarek.

10.30 Dziękczynna za Bożą opiekę i błogosławieństwo dla Sylwii z okazji urodzin i jej rodziny.

12.00 W intencji Parafian.

17.45 Nabożeństwo kolędowe.

18.30 Przez pośrednictwo Świętej Rodziny, w intencji Henryka i Haliny, ich dzieci i wnuków, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo we wszystkich poczynaniach w nowym roku.

20.30 Recytowana: Przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, z podziękowaniem za otrzymane łaski w ubiegłym roku, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego w nowym roku dla: Krystyny, Anny, Marka, Agaty, Szymona, Pauliny, Tomasza, Gabrieli, Marty i całej rodziny.

Spowiadamy pół godziny przed Mszą świętą, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30 – 15 min. przed Mszą św.

Ogłoszenia duszpasterskie

 Kolekta zebrana podczas pasterek przekazana będzie na Fundusz Obrony Życia. Kolekta z pierwszego Dnia Świąt przeznaczona będzie na uregulowanie rachunków za media. Za hojność i każdą złożoną ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Narodzenie Pańskiego, polecamy całą parafię, Parafian i Gości Nowonarodzonemu Jezusowi.
 2. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – obchodzony jako Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą według tradycyjnego porządku niedzielnego. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 3. Wtorek przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Z tej okazji po Mszach św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych wino.
 4. W środę przypada Święto św. Młodzianków. O godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkie dzieci oraz mamy w stanie błogosławionym.
 5. Także w środę zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne. Ze względu na odwiedziny kolędowe nie będzie nabożeństwa. W jego miejsce Grupa Duchowej Adopcji poprowadzi adorację kolędową przy żłóbku.
 6. W piątek obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin a także święto Domowego Kościoła.
 7. Po świętach wznowimy odwiedziny kolędowe, we wtorek i środę odwiedzimy mieszkańców bloku Tysiąclecia 90 a w czwartek i piątek Tysiąclecia 92.
 8. W sobotę, w ostatnim dniu roku zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne o godz. 16.30 a następnie na Mszę św. kończącą rok o godz. 17.00. Zachęcamy do uczestnictwa i okazania wdzięczności Panu Bogu za czas miniony i wszelkie otrzymane w tym roku łaski. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny poprzez odmówienie hymnu Ciebie Boga wysławiamy i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 9. W tym miesiącu ze względu na święta wypadnie spotkanie grup Żywego Różańca. Intencję modlitewną i kolejną tajemnicę, na miesiąc styczeń, można odebrać w zakrystii.
 10. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i świątecznego Gościa Niedzielnego w cenie 15 zł, jest to numer dwutygodniowy. Można go nabyć w zakrystii.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za okazywaną życzliwość i przesyłane świąteczne życzenia. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych Świąt, hojności Nowonarodzonego Jezusa. Niech w naszych domach zagości radość jaką niesie Jego maleńkie serce wypełnione bezkresną miłością, ucząc nas wzajemnego szacunku, dobroci, nadziei i wiary w odkupienie każdego z nas. Prośmy Pana by na czas radosnego świętowania hojnie nam błogosławił.