Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości jednego Boga w Trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności, to wyznawanie wiary w Boga Trójcyjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

 Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na kontynuowanie remontu schodów i obejścia przed kancelarią. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Do naszej Parafii wprowadzamy dzisiaj relikwie Św. Ojca Pio, polecamy mu całą naszą wspólnotę parafialną, posługujących księży i parafian a w szczególności działającą Grupę Czcicieli św. Ojca Pio i jej opiekuna - Ks. Cezariusza.
 3. Wtorkową Grupę Modlitewną zapraszamy we wtorek na wieczorną Mszę św. a następnie na spotkanie wspólnotowe do salki.
 4. W środę kończy się rok szkolny. Uczniów i nauczycieli zapraszamy na Msze św. w ich intencji: o godz. 8.00 odprawiona będzie Msza św. dla szkoły Podstawowej a o godz. 9.00 dla Szkół Artystycznych. Pragniemy dziękować za kolejny rok nauki i prosić o błogosławiony wypoczynek podczas wakacji.
 5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. odprawione zostaną o godz. 7.30, 9.00, 12.00, 18.30 i 20.30. W środę wieczorem Msza św. odprawiona będzie już z liturgią Bożego Ciała. Po Mszy św. odprawianej o godz. 9.00 wyruszy uroczysta procesja, która przejdzie tradycyjną trasą z ołtarzami przy ul. Ułańskiej 7, Chrobrego 31, Tysiąclecia 88. Ostatni ołtarz umiejscowiony będzie przy krzyżu przed kościołem. Zapraszamy dzieci oraz dzieci Komunijne w odświętnych strojach, do sypania kwiatów a wszystkich Parafian do licznego udziału w procesji. Niech nie zabraknie naszego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Prosimy o przystrojenie okien, emblematy można nabyć w salce w podziemiach kościoła. Zwracamy się z prośbą o pomoc w pilnowaniu ołtarzy, które o godz. 7.00 zostaną przeniesione z kościoła wraz z kwiatami na teren osiedla a po procesji zdemontowane i przeniesione do kościoła. Gorąco prosimy zwłaszcza panów o pomoc w ich transportowaniu.
 6. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją teoforyczną wokół świątyni. Gorąco zachęcamy do modlitwy w tych szczególnych dniach oraz do licznego udziału w nabożeństwach.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
 8. Informujemy, że przed kościołem został zamontowany nowy krzyż misyjny. Na krzyżu tym zawieszona będzie figura Pana Jezusa, która została już zakupiona. Można obejrzeć ją z bliska w prezbiterium naszej świątyni. Stary krzyż stojący naprzeciwko zakrystii, zostanie zdemontowany a z jego ramion wykonane będą pamiątkowe małe krzyżyki dla Parafian.
 9. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy koszt 170 zł. zapisy w zakrystii lub kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszej parafii we wtorek o godz. 20.15.
 10. Informujemy, że dekretem Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca od września odchodzi z naszej parafii Ks. Cezariusz. W jego miejsce posługę przejmie ks. neoprezbiter Jakub Orzechowski. Obu kapłanów polecamy modlitwie parafian. Termin Mszy św. w ich intencji podany zostanie do wiadomości w późniejszym terminie.
 11. Informujemy że dzieci które oddały obrazki zbierane przez cały rok w nagrodę wszystkie dzieci wyjadą w drugą sobotę września do Amerykańskiego Parku Rozrywki w Żorach.
 12. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. o tym jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami oraz o ciemnej stronie internetu. W Małym Gościu o trudnym wyczynie Kazika Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę oraz silikonowa opaska na rękę.
 13. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za każdą życzliwość i dar dzisiejszej kolekty specjalnej oraz za ofiary złożone na zakup kwiatów do ołtarzy na Boże Ciało. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zaangażowanie i środki materialne przy organizacji Letniego Festynu Parafialnego. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia w naszej gazetce oraz na stronie internetowej parafii. Tam też można obejrzeć galerię zdjęć i powspominać to radosne spotkanie wspólnotowe.
 14. Wyjeżdżającym na urlopy życzymy dobrego błogosławionego wypoczynku. Prosimy by rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie i obozy zadbali o możliwość uczestniczenia swoich pociech w niedzielnej Eucharystii. Niech dobry Pan nam wszystkim błogosławi.

Inne:

 • W okresie wakacyjnym Biblioteka parafialna nie będzie czynna.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;