Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji. Za każdy złożony dar składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. Dziś do Piekar pielgrzymują mężczyźni i młodzieńcy. Łączmy się duchowo z pielgrzymującymi i polecajmy Piekarskiej Pani wszystkich pątników.
 3. Dziś także obchodzimy Dzień Matki, wszystkim Mamom życzymy potrzebnych łask od Pana Jezusa i nieustannego wsparcia naszej Mamy Maryi. Pamiętajmy w swoich modlitwach o wszystkich mamach, także o tych, które odeszły już do Pana.
 4. Dziś o godzinie 17.45 a w tygodniu o godz. 18.00, zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 5. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną.
 6. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną.
 7. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00, 12.00, 18.30 i 20.30. W środę wieczorem Msza św. odprawiona będzie już z liturgią Bożego Ciała. Po Mszy św. odprawianej o godz. 9.00 wyruszy uroczysta procesja, która przejdzie trasą przez osiedle z ołtarzami przy ul. Ułańskiej 7, Chrobrego 31, Tysiąclecia 88. Ostatni ołtarz będzie przy krzyżu misyjnym, przed kościołem. Zapraszamy dzieci oraz dzieci Komunijne w odświętnych strojach, do sypania kwiatów a wszystkich Parafian do licznego udziału w procesji. Niech nie zabraknie naszego świadectwa wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Zwracamy się z prośbą o pomoc w pilnowaniu ołtarzy, które o godz. 7.00 zostaną przeniesione z kościoła na teren osiedla a po procesji zdemontowane i przeniesione do kościoła. Gorąco prosimy zwłaszcza panów o pomoc w ich transportowaniu. Przed ołtarzem do skarbonki można składać ofiary na kwiaty do ołtarzy.
 8. W kancelarii w godzinach urzędowania dostępne są emblematy do dekoracji okien na Boże Ciało. Ofiary złożone na ten cel przeznaczone będą na cele charytatywne parafii.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii w godzinach urzędowania.
 10. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.
 11. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
 12. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę modlitewną, za każdy złożony dar serca. Prośmy Pana o błogosławieństwo i prowadzenie w nadchodzącym tygodniu.