Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus wyznaje dziś przed sądem Piłata: „Tak, ja jestem królem”, zapraszając nas do rozważania tego, czym jest Jego królewska godność. Pozwólmy Mu na nowo wkroczyć w nasze życie, by mógł urzeczywistnić w naszych sercach „królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

 Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza - dziś w naszej parafii swoje święto obchodzą ministranci. Dziękujemy im za zaangażowanie w służbie Panu i polecamy gorącej modlitwie.

Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna na kontynuowanie prac remontowych. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w czasie ostatniego roku.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. z klasy 3a.
 3. W tym dniu o godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę psalmami, z udziałem parafialnej scholii.
 5. W środę zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci o godz. 17.45 na nabożeństwo, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na zajęcia z języka angielskiego.
 7. W czwartek o godz. 17.45 będziemy modlić się modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 8. Osoby, które chciałyby dołączyć do parafialnej scholii zapraszamy na próbę w czwartek po wieczornej Mszy św.
 9. Grupa 25+ będzie miała swoje kolejne spotkanie w sobotę o godz. 19.30.
 10. Przypominamy, że tegoroczne odwiedziny kolędowe odbędą się na zaproszenie parafian. W najbliższą sobotę odwiedzimy parafian, którzy o to proszą z bloków: przy ul. Chrobrego 21, 23, 17 i 25. Rozpoczniemy o godz. 14.00. W niedzielę natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. kolędową wszystkich parafian tych bloków. Zaproszenia na kolędę można składać na żółtych druczkach w kancelarii i zakrystii do końca listopada. Osoby, które będą uczestniczyć we Mszy św. bez odwiedzin w domu, będą mogły zabrać ze sobą zestaw kolędowy: modlitwę, wodę święconą i kredę do samodzielnego pobłogosławienia swoich mieszkań. Podobnie jak w ubiegłym roku – jeśli będą sobie życzyły by odnotować fakt kolędowego błogosławieństwa lub będą chciały zaktualizować dane w parafialnej kartotece, mogą uczynić to wypełniając białe druczki aktualizacyjne. Można je składać do brązowej skrzynki pod chórem. Szczegółowy grafik Mszy św. kolędowych i odwiedzin na zaproszenie dostępny jest w gablotce, na stronie internetowej a także w dzisiejszej gazetce „Na Górnym”.
 11. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Jak co roku będzie można złożyć deklarację trzeźwości i abstynencji, która zostanie wpisana do parafialnej księgi trzeźwości.
 12. Od tego dnia będzie można nabyć świece caritas i świąteczne opłatki. Rozprowadzać je będziemy po Mszach św. niedzielnych w przedsionku naszego kościoła, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.
 13. W adwentowe niedziele Dzieci Maryi rozprowadzać będą kartki świąteczne i sianko na wigilijny stół. Zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone będą na wyjazdy wspólnotowe grupy.
 14. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, w niej m.in. słowo ks. proboszcza Józefa o tegorocznym adwencie i odwiedzinach kolędowych. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym ks. Janie Masze.
 15. Bóg zapłać za wspólnotę eucharystyczną, za życzliwość i złożony dzisiaj dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. W przyszłą niedzielę  przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek, na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 16. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas dzisiejszego świętowania i nadchodzący czas.

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową,
 • W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Diecezjalne:

 • Pracowników służby zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 24 listopada w salkach parafii Mariackiej w Katowicach. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 19, a następnie prelekcja ks. dr. Wojciecha Surmiaka pt. „Zdrowie publiczne – przemyśleć bioetykę na nowo. Od zasady autonomii do zasady odpowiedzialności”.
 • Informujemy, że Msze św. w języku angielskim sprawowane są w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Katowicach (kościół mariacki, plac bł. ks. E. Szramka 1) w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca o godz. 14. Przy parafii zawiązała się kilkudziesięcioosobowa wspólnota anglojęzyczna. Na mocy dekretu Księdza Arcybiskupa opiekę duszpasterską sprawuje nad nią Tomasz Stolarski. On też służy wszelką informacją. Najbliższe Msze św. zaplanowano na 7 listopada, 21 listopada, 5 grudnia i 19 grudnia.