Ogłoszenia duszpasterskie

Gościmy w naszej parafii Ojca Krzysztofa Jezierskiego ze zgromadzenia Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec Krzysztof wygłosi Słowo Boże, a przed kościołem będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na 2024 rok.

Dzisiejsza kolekta przekazana zostanie na potrzeby archidiecezji. Za złożone ofiary składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Dziś też przypada Światowy Dzień Młodzieży.
 2. Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza, swoje święto obchodzą ministranci. Dziękujemy im za zaangażowanie w służbie Panu i polecamy ich oraz ich rodziców gorącej modlitwie.
 3. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Chrystusa Króla, podczas którego będziemy modlić się także za zmarłych zalecanych w wypominkach.
 4. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na różaniec i Mszę św.
 5. W tym dniu o godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 6. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.30, do sakramentu pokuty i pojednania – pół godziny wcześniej lub przed każdą Mszą św.
 9. W piątek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie na spotkanie do salki i koncert ewangelizacyjny.
 10. Msza św. za Ojczyznę i o dar pokoju sprawowana będzie w pierwsze soboty miesiąca o godz. 18.30. Serdecznie na nią zapraszamy.
 11. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Barbary, w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. górników, ich rodziny oraz wszystkich, którym patronuje św. Barbara.
 12. Informujemy, że chorych i starszych parafian odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną w sobotę 9 grudnia. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
 13. W kancelarii, w godzinach urzędowania, dostępne są świąteczne opłatki oraz caritasowe świece wigilijne. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć je po Mszach św. niedzielnych.
 14. Za tydzień rozpoczniemy okres adwentu a wraz z nim czas odwiedzin kolędowych. Rozpoczniemy w bloku przy Ułańskiej 7 (w sobotę górna połowa a w niedzielę dolna połowa budynku). Rozpoczynać będziemy od górnych pięter. Plan kolędy dostępny jest w gablocie, gazetce i stronie internetowej.
 15. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, w niej artykuł naszych ministrantów. Jest także nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 16. W związku z uroczystościami barbórkowymi i andrzejkowymi, Ks. Arcybiskup Adrian Galbas udzielił wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji, dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w piątek 1 grudnia. Jednocześnie, tych którzy skorzystają z dyspensy zachęca do modlitwy w intencji biednych oraz do przekazania w miarę możliwości adwentowej jałmużny.
 17. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy, za wszelką życzliwość i złożone ofiary.
 18. Prośmy Pana by hojnie nam błogosławił na rozpoczynający się tydzień.

 

Inne parafialne:

 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi,

- w piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie młodzieży.

 

Diecezjalne:

 • „ADWENTOWE SPOTKANIE DLA OSÓB, KTÓRE UTRACIŁY DZIECKO” odbędzie się 9 grudnia br. o godz. 16:00 w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Mszy Świętej będzie przewodniczył bp Grzegorz Olszowski. Po mszy zaplanowano spotkanie, podczas którego będzie można doświadczyć wspólnoty z osobami, które przeżyły śmierć dziecka, porozmawiać z psychologiem oraz księdzem.