Ogłoszenia duszpasterskie

W ostatnich godzinach życia Chrystus powiedział: " Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu" (J 18, 37). Całe życie Jezusa od kołyski, stajenki aż po śmierć na krzyżu znaczone było tajemnicą godności królewskiej. W Betlejem przybyli do Niego uczeni mędrcy, chodzący w glorii królów. Kiedy schodził ze świata, też miał koronę na głowie - koronę boleści, udręczenia, męki. Nawet ostatni fizyczny ślad przybity do krzyża - zawiera tę tajemnicę wyrażoną w słowach zapisanych na polecenie Piłata: "Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski".

Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza - dziś w naszej parafii swoje święto obchodzą ministranci. Dziękujemy im za zaangażowanie w służbie Panu i polecamy gorącej modlitwie.

 1. W dzisiejszą uroczystość można uzyskać odpust zupełny, spełniając zwykłe warunki odpustu. Swoją uroczystość odpustową przeżywa parafia katedralna.
 2. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo słowno-muzyczne do Chrystusa Króla, które ofiarujemy w intencji zmarłych Parafian, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatniego roku.
 3. Codziennie do końca listopada o godz. 17.45 modlimy się modlitwą różańcową o pokój w naszej Ojczyźnie i uwolnienie od epidemii. Zapraszamy gorąco do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii będziemy modlić się za zmarłych w miesiącu listopadzie.
 5. Od najbliższej soboty rozpoczniemy sprawowanie Mszy św. „kolędowych”, które zastąpią tradycyjne odwiedziny kolędowe. Msze św. ofiarowane będą w intencji parafian poszczególnych bloków. W sobotę o godz. 16.00 zapraszamy mieszkańców z Tysiąclecia 80 a w niedzielę z bloku przy ul. Tysiąclecia 84. Będzie można zabrać ze sobą do domu wspomniany już wcześniej zestaw kolędowy z życzeniami, wodą święconą i kredą oraz zostawić - jeśli taka będzie wola - deklarację z danymi osobowymi, które zaktualizują parafialną kartotekę. Druczki dostępne są na stoliku przy chórze oraz parafialnej stronie internetowej.
 6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Z inicjatywy Grupy Domowego Kościoła nasza parafia przyłączy się do świątecznej akcji „Paczuszka dla maluszka” organizowanej przez Fundację Małych Stópek. W prezbiterium naszego kościoła stanie choinka, na której zawieszone będą specjalne bombki z aplikacją „Paczuszka dla maluszka”. Parafianie chcący wesprzeć to dzieło będą mogli przynieść paczki z artykułami dla małych dzieci, ocalonych od aborcji, którymi opiekuje się Fundacja. W zamian za przyniesione dary, ofiarodawca zabierze z choinki bombkę na pamiątkę tego wydarzenia. Szczegóły tej akcji opisane są w naszej gazetce i na stronie internetowej.
 7. Od 28 listopada we wszystkie soboty adwentu o godz. 19.30, zapraszamy na czuwania modlitewne, przygotowane przez młodzież naszej parafii. Będziemy modlić się przed ikoną Pneumatofory – Maryi Niosącej Ducha Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę tradycyjnie będzie można złożyć deklaracje trzeźwości. Zachęcamy do praktykowania postawy abstynencji i trzeźwości i podejmowania tego trudu w intencji uzależnionych.
 9. W kancelarii w godzinach urzędowania dostępne są świece „Caritas” oraz opłatki. W niedziele po Mszach św. będzie je można nabyć od przyszłej niedzieli.
 10. Informujemy, że w grudniu będą montowane ostatnie dwa witraże w zakrystii ministranckiej – witraż z wizerunkiem św. Tarsycjusza a w zakrystii głównej witraż ze św. Jackiem Odrowążem. Osoby, które chciałyby dołączyć się do fundacji tego dzieła proszone są o kontakt z księdzem proboszczem lub w godzinach urzędowania Kancelarii.
 11. Polecamy Gościa Niedzielnego oraz gazetkę Na Górnym, gdzie można przeczytać artykuł o „Niebie, Królu i świętych w zakamarkach naszego kościoła”. Tam też szczegółowy opis akcji „Paczuszka dla Maluszka”.
 12. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za troskę o naszą parafialną wspólnotę oraz o świątynię. Bóg zapłać za każdy dar serca ofiarowany na bieżące wydatki, także ten wpłacany na konto parafii. Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby Archidiecezji.
 13. Niech Chrystus Król panuje w naszym życiu niosąc pokój i dar obfitego błogosławieństwa. Niech chroni nas i nasze rodziny.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 • We wtorek zapraszamy na Modlitwę wieczorną o godz. 19.15.
 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 • Przypominamy, że ze względu na kolejne ograniczenia związane z pandemią, w naszym kościele równocześnie może przebywać 45 osób, pozostali chętni mogą uczestniczyć w Eucharystii pod zadaszeniem przed kościołem. Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach oznaczonych kartkami, lub na wystawionych krzesłach.
 • POTRZEBNE OSOCZE od osób, które przechorowały Covid-19 lub przeszły zakażenie bezobjawowe, są w wieku 18 – 65 lat, zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe. Musi upłynąć czas 28 dni od zakończenia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Prosimy o kontakt z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Tel.: 726 227 229,  607 619 718,  607 678 519,  32/2087419, mail: [email protected]