Ogłoszenia duszpasterskie

 Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza – dziś w naszej parafii swoje święto obchodzą ministranci. Dziękujemy im za zaangażowanie w służbie Panu i polecamy gorącej modlitwie.

 Dziś zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na wykonanie nowej łazienki dla Parafian.  Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Chrystusa Króla.
 2. We wtorek o godz. 17.45 odmówimy różaniec w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 3. W tym dniu o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną, którą z okazji wspomnienia św. Cecylii, poprowadzi parafialna schola.
 4. W środę zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 17.45 na nabożeństwo, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie członków Straży Honorowej.
 7. Za tydzień rozpoczniemy Adwent. Jak co roku będzie można złożyć deklarację trzeźwości i abstynencji, która zostanie wpisana do parafialnej księgi trzeźwości.
 8. Od tego dnia będzie można nabyć świece caritas i świąteczne opłatki, rozprowadzać je będziemy po Mszach św. niedzielnych w przedsionku naszego kościoła, a w tygodniu w kancelarii w godzinach urzędowania.
 9. W adwentowe niedziele Dzieci Maryi rozprowadzać będą ozdoby świąteczne. Zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone będą na wyjazdy wspólnotowe grupy.
 10. W od najbliższej soboty rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. W tym roku wracamy do ich tradycyjnej formy. W sobotę odwiedzimy mieszkańców bloku Tysiąclecia 86B a w niedzielę Tysiąclecia 84, księża będą chodzić od dolnych pięter. Plan kolęd z podziałem na bloki dostępny jest w gablocie, gazetce i stronie internetowej.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Caritasowej akcji zbiórki artykułów dla ubogich w diecezji oraz dla mieszkańców Ukrainy. Za każdą życzliwość i ofiarowane na ten cel paczki składamy gorące Bóg zapłać.
 12. W tym roku po raz trzeci nasza parafia włączy się także w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Szczegóły tej inicjatywy wspierającej hospicjum Cordis i Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Bogucicach, prezentujemy na stronie internetowej, w gazetce oraz w gablotce. Dary będzie można składać od przyszłej niedzieli do 18 grudnia pod choinką, w prezbiterium świątyni. W zamian za złożone paczki, będzie można zabrać pamiątkową bombkę.
 13. Zapraszamy na wspólne wyjście do kina, w poniedziałek 28 listopada na film pt. "Prorok", o życiu i posłudze bł. Stefana Wyszyńskiego. Seans odbędzie się w Cinema City w galerii Silesia City Center. Dokładna godzina seansu będzie znana od środy 23.11. Koszt biletu to 13 zł. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli.
 14. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i nowy numer Gościa Niedzielnego, do nabycia w zakrystii.
 15. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za wszelką życzliwość i złożony dziś dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. Prośmy Pana aby pobłogosławił nas na ten nowy tydzień.

 

Inne:

 • W sobotę, 17 grudnia, o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się modlitwa różańcowa, która transmitowana będzie przez program 3 Telewizji Polskiej. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Informujemy, że powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.

 

Parafia w Katowicach-Dębie zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 7-15.08.2023r. Na trasie pielgrzymki: Bari, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Manopello, Lanciano, Neapol, Pompeje.

Zapisy: dab@katowicka lub  32/254-70-28 lub fara-dab.pl lub w kancelarii parafialnej przy ul. Chorzowskiej 160 (pn, śr, pt 8:30-10:00; wt i czw 15:00-18:00).