Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

WIELKA SOBOTA – dnia 11.04.2020

20.00 Rezurekcja.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 12.04.2020

  7.30 Do Boga Ojca, przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Weroniki z okazji 22. urodzin oraz dla całej rodziny.

  9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Krystyny z okazji 70. rocznicy urodzin. (TD)

10.30 Do Miłosierdzia Bożego, za wstawiennictwem Maryi, św. Faustyny i świętych patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, o przemianę serc i myślenia, dary Ducha Świętego i Jego działanie w życiu, powrót do sakramentów świętych i Bożą Opatrzność dla Bogdana, Marty i Szymona z okazji urodzin oraz Krystyny, Anny, Marka, Agaty, Pauliny, Tomasza, Gabrieli, Haliny, Marianny, Tadeusza, Danuty, Wacława, o uzdrowienie z choroby nowotworowej Bogdana.

12.00 Z podziękowaniem Bogu za dar życia Wiktorii, Amelii i Kacperka, prosząc o dalszą opiekę Aniołów Stróżów nad nimi, ich rodzicami i najbliższymi.

16.00 Za Parafian.

18.30 Przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i ochronę przed chorobą dla Andrzeja, Małgorzaty, Edwarda, Agnieszki, Magdy i Łukasza z okazji urodzin oraz dla ich rodzin.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – dnia 13.04.2020

7.30 Za † brata Mariana w 4. rocznicę śmierci, † brata Jerzego, †† rodziców i teściów.

9.00 W intencji synowej Doroty i wnuczki Milenki, z prośbą o opiekę Matki Bożej Piekarskiej oraz o dar nieba dla syna Michała.

10.30 Do Chrystusa Zmartwychwstałego, przez pośrednictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy, z podziękowaniem za otrzymane łaski i zdrowie, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Marty, Julii i Anny oraz o opiekę św. Michała Archanioła i zdrowie dla wszystkich dotkniętych pandemią.

12.00 Do Opatrzności Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla p. Marii z okazji 70. rocznicy urodzin, o zdrowie duszy i ciała, wiarę, miłość, dary Ducha Świętego, opiekę Aniołów Stróżów i Matki Najświętszej oraz potrzebne łaski dla: Bogusława, Piotra, Aleksandry, Beaty, Katarzyny, Jakuba, Szymona, Filipa i Karola. (TD)

16.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o wiarę, nadzieję i miłość, Boże błogosławieństwo i opiekę Aniołów Stróżów dla Jadwigi, Joanny, Grażyny i Marii oraz ich rodzin i przyjaciół.

18.30 Za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej, w intencji Jowity i Piotra z okazji 15. lecia ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o dalsze błogosławieństwo dla małżonków, ich córki Marty oraz dla bliskich z rodziny i przyjaciół.

 

WTOREK WIELKANOCNY – dnia 14.04.2020

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i zdrowie dla syna Wojciecha, synowej Agnieszki i wnuczki Konstancji.

18.30 1. Za † męża Witolda w 2. rocznicę śmierci, †† rodziców Janinę i Mieczysława oraz †† dziadków.

 1. Za † Zofię Bacia – zamówiona przez Dorotę i Piotra Przyborowskich.

 

ŚRODA WIELKANOCNA – dnia 15.04.2020

8.00 W intencji Wojciecha, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, dary Ducha Świętego, zdrowie duszy i ciała, opiekę Matki Bożej Piekarskiej we wszystkich poczynaniach oraz błogosławieństwo dla całej rodziny.

18.30 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar kapłaństwa i wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego na każdy dzień dla ks. prałata Stanisława Nogi w rocznicę święceń kapłańskich.

 1. Za † Elżbietę Falkus w 3. rocznicę śmierci, jej †† mężów Henryka i Ewalda oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

CZWARTEK WIELKANOCNY – dnia 16.04.2020

8.00 Za †† rodziców Stanisława i Stanisławę Michalskich, † siostrę Ewę Stawiarską  w rocznicę śmierci.

18.30 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie dla p. Bernadety z okazji 70. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny (TD)

 1. Za † męża Eugeniusza Świerczyńskiego w 2. rocznicę śmierci, †† rodziców Annę i Maksymiliana Wacławczyk, † teściową Magdalenę oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PIĄTEK WIELKANOCNY – dnia 17.04.2020

8.00 Za † Ritę Janowską i jej †† rodziców Aleksandrę i Jana.

15.00 W Godzinie Miłosierdzia za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 Za † męża Jana w 8. rocznicę śmierci, jego †† rodziców Stefanię i Andrzeja i jego †† rodzeństwo.

 

SOBOTA WIELKANOCNA – dnia 18.04.2020

8.00 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Joanny z okazji urodzin oraz opiekę dla jej dzieci.

 1. Za † męża Roberta Borówka w 5. miesiąc po śmierci.

18.30 Za †† Władysławę i Józefa Szymańskich, córkę Annę, †† Jana, Mariannę, Michała Budzyńskich i † Teresę Pawlicką.

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA _ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – dnia 19.04.2020

7.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar wiary, nadziei i miłości oraz otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i dalszą opiekę dla p. Anny z okazji urodzin.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Bartosza Trytka z okazji 11. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Magdaleny z okazji 20 urodzin, o pomyślne zdanie matury oraz opiekę dla rodziny.

12.00 Do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego dla Ewy i Jerzego z okazji 50. rocznicy ślubu, oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

16.00 Do Serca Pana Jezusa w intencji p. Bronisława z okazji 70. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za dar życia, zdrowie, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na dalsze lata dla solenizanta i całej rodziny. (TD)

18.30 Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej, z prośbą  o zdrowie i Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia dla p. Eweliny z okazji urodzin.

Ogłoszenia duszpasterskie

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w Nim i weselmy”. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaś nie tylko to wspominać, ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty być jego uczestnikami.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, zapraszamy do przeżywania tajemnicy zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią i łączenia się w duchowej modlitwie za pomocą mediów.
 2. W naszej świątyni przeprowadzamy transmisję na żywo z Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30.
 3. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny także zapraszamy do udziału w Mszy św. online o godz. 10.30. Link do transmisji na naszej stronie internetowej.
 4. Codziennie o godz. 20.30 księża modlą się modlitwą różańcową w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego. Wiernych zachęcamy w tym czasie do łączenia się w modlitwie różańcowej w domach. Wydarzenie to także jest transmitowane.
 5. W środę kolejną rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie Ks. Prałat Stanisław Noga. Kapłańskiego Jubilata otoczmy swoją pamięcią modlitewną i życzliwością.
 6. W kościele wystawione są świece paschaliki - Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć składając do skarbonki ofiarę w wysokości 6 zł. Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 7. Kancelaria Parafialna jest nieczynna za wyjątkiem spraw pilnych. Pozostałe sprawy można załatwiać telefonicznie.
 8. Bóg zapłać za dar modlitwy i każdy gest okazywanej życzliwości. Dziękujemy za okazywaną troskę, za angażowanie się w przygotowanie transmisji Mszy św. i nabożeństw. Składamy również gorące Bóg zapłać za przekazywane ofiary materialne wpłacane na konto. Dzięki nim mimo trudnej sytuacji związanej z epidemią, wszystkie należne płatności spoczywające na parafii zostały uiszczone.
 9. Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi nam na ten świąteczny czas, niech nas strzeże i zachowuje w zdrowiu.