Ogłoszenia duszpasterskie

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja! Z radością wyznajemy wiarę w zwycięstwo Jezusa, o którym świadczy pusty grób. Pamiętajmy, że pusty grób mówi nam również o cenie naszego zbawienia. Towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze cierpienia. Chrystus przez pokonanie śmierci otworzył nam bramy życia wiecznego. Cieszymy się z bliskiej obecności żyjącego Jezusa i wychwalajmy Boga za dar nowego życia.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na remont schodów i obejścia przed kancelarią. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia a o godz. 16.00 na Mszę św. w intencji Parafian.
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym, Msza św. o godz. 16.00 sprawowana będzie w intencji nowoochrzczonych i rocznych dzieci a w ramach Nieszporów o godz. 15.15 zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  3. W ciągu całego tygodnia zapraszamy do udziału w Nowennie o godzinie 18.00. Nowennę zakończymy w najbliższą sobotę, natomiast w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 15.15 serdecznie wszystkich zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, z ucałowaniem relikwii św. Faustyny.
  4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Seniorów, na zajęcia z języka angielskiego.
  5. Informujemy, że w naszej parafii przeprowadzona zostanie zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektroniczny będzie można składać za śmietnikiem z tyłu kościoła w dniach 25-26 kwietnia. Zbiórka ta zorganizowana jest przez firmę Green Office Ecologic w ramach współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio”. Dochód z akcji przeznaczony będzie na zakup kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce a także wsparcie placówki sióstr Pallotynek w Kamerunie – w ramach akcji „Wyprawka dla dzieci”.
  6. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus. W Małym Gościu płyta CD ze znanymi i nowymi piosenkami Arki Noego.
  7. Dziękujemy za dar modlitwy eucharystycznej, za liczny udział w Triduum Paschalnym, za troskę o przygotowanie liturgii i świątyni w tych ważnych dniach. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
  8. Dziękujemy za dar kolekty specjalnej złożony w dniu dzisiejszym i za ofiary zebrane podczas obrzędów Triduum Paschalnego. Ta kolekta przekazana zostanie na chrześcijan w Ziemi Świętej. Kolekta zebrana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.