Ogłoszenia duszpasterskie

Obchodzimy dziś święto Chrztu Pańskiego, które jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: zbawienia. Należymy do Niego a nasza codzienność pełna jest znaków Jego obecności. Podczas tej Eucharystii dziękujemy za chrzest i Bożą miłość w życiu każdego z nas.

 

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.
 3. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na jasełka przygotowane przez dzieci z Przedszkola nr 34 im. Jasia i Małgosi.
 4. Także w środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Ojca Pio.
 5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie do salki, na spotkanie opłatkowe.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
 7. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców bloków przy ul.: Ułańskiej 9, 7 i 5. Kolęda dodatkowa dla tych Parafian, którzy nie mogli przyjąć odwiedzin w wyznaczonym terminie, odbędzie się w niedzielę 20 stycznia. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 8. Trwają zapisy na jubileuszową zabawę karnawałową dla dorosłych. Chętnych zapraszamy do zakrystii.
 9. Przypominamy o rodzinnym spotkaniu „Dwie godziny dla rodziny” czyli rodzinne granie w gry planszowe, które odbędzie się w sobotę 2 lutego. Zapisy w zakrystii do dnia 20 stycznia. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 10. Osoby z Żywego Różańca zapraszamy do zakrystii po odbiór intencji i tajemnic różańcowych na cały rok 2019. Tych, którzy chcieliby dołączyć do Róż Różańcowych i modlić się regularnie tą piękną modlitwą, prosimy o zgłoszenie się w kancelarii w godzinach urzędowania.
 11. Informujemy, że w gablocie umieszczony został projekt kolejnego witraża z wizerunkiem św. Antoniego. Osoby pragnące dołączyć do grona fundatorów tego witraża, proszone są o kontakt z ks. proboszczem. Niebawem zamontowany zostanie gotowy już witraż św. Ojca Pio. Wszystkim fundatorom składamy gorące podziękowania za troskę o naszą świątynię.
 12. Wtorkowa Grupa Modlitewna zaprasza wszystkich chętnych parafian do udziału w rekolekcjach Wielkopostnych, które odbędą się w dniach 22 – 24 marca w Ośrodku Caritas Święta Rodzina w Ustroniu Nierodzimiu. Koszt 200 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisach zaliczka 50 zł.
 13. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim o sakramencie chrztu św. jako najważniejszym i najpiękniejszym sakramencie.
 14. Bóg zapłać za dar wspólnoty eucharystycznej, za złożone dzisiaj ofiary, które przekazane będą na potrzeby archidiecezji. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Gorąco ją polecamy. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje. Niech dobry Pan nam błogosławi.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną;
 • W czwartki o godz. 17.00 zapraszamy do salki na kurs pisania ikon.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

 • Kolejny cykl nauk przedślubnych rozpocznie się w miesiącu marcu.

 

 • Zapraszamy do Piekar Śl. na „Piekarskie Betlejem" - żywą i ruchomą szopkę w plenerze, którą odwiedzać można do 31 stycznia. W piekarskiej bazylice odbędą się także ciekawe koncerty kolędowe, jasełka i inne rodzinne spotkania. Szczegóły na stronie internetowej tej parafii oraz na plakacie.

 

 • Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. To największe na południu Polski wydarzenie popularyzujące naukę i jedno z największych tego typu przedsięwzięć w kraju. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na publiczność festiwalową będzie czekać in.: ponad 130 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów i warsztatów, wystawy i występy artystyczne oraz mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka i strefa OFF Science (w której odbędzie się Przegląd Garażowych Wynalazków). W festiwalu weźmie udział kilkudziesięciu gości specjalnych, na czele z astronautką NASA Nicole Stott. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE odbędzie się w niedzielę 13 stycznia i w poniedziałek 14 stycznia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl

 

 

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA 2019

 

Data Dzień tygodnia Ulica Mieszkanie Początek

o godz.

 

2019 rok

 

14 styczeń 2019 poniedziałek Ułańska 9 1 - 114 16.00
15 styczeń 2019 wtorek Ułańska 9 115 - 228 16.00
16 styczeń 2019 środa Ułańska 7 1 - 114 16.00
17 styczeń 2019 czwartek Ułańska 7 115 - 228 16.00
18 styczeń 2019 piątek Ułańska 5 1 - 114 16.00
19 styczeń 2019 sobota Ułańska 5 115 - 228 15.00
20 styczeń 2019 niedziela dodatkowa 15.00