Ogłoszenia duszpasterskie

Chrzest św. jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas aby objawić moc swojego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą. Przychodzi, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy są pod władzą diabła.

 1. Dziś po godz. 17.45 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. Ze względu na ferie w tym tygodniu nie będzie modlitwy wtorkowej.
 3. W piątek o godz. 15.00 odprawiona będzie Msza św. w intencji dusz czyśćcowych.
 4. W przyszłą sobotę o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. kolędową mieszkańców bloków przy ul Ułańskiej 7 a w niedzielę o 16.00 mieszkańców bloku przy Ułańskiej 9.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 zapraszamy do wspólnego kolędowania, które poprowadzi schola parafialna.
 6. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa, którą codziennie od 40 lat odmawia papież Franciszek.
 7. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, okazywaną życzliwość i składane ofiary. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuację remontu schodów na chór w kościele. Ze stolika można odebrać deklaracje na ten cel. Niech dobry Pan nam błogosławi na nadchodzący tydzień.

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.
 • Przypominamy, że ze względu na kolejne ograniczenia związane z pandemią, w naszym kościele równocześnie może przebywać 45 osób + na chórze 10 osób. Pozostali chętni mogą uczestniczyć w Eucharystii pod zadaszeniem przed kościołem. Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach oznaczonych kartkami, lub na wystawionych krzesłach.
 • Na parafialnej stronie internetowej są transmitowane wszystkie Msze św. i nabożeństwa.

 

Diecezjalne:

 • Zachęcamy do obejrzenia koncertu kolęd Betlejem w Polsce 2020/2021 pt. „Pomoc z nieba”, dostępnego na stronie: https://fabrykakoncertow.com.pl/ oraz pobrania darmowej płyty pt. „Kolędowanie na Tysiące Głosów Live” ze strony:

https://ambasadormilosierdzia.pl/?utm_source=mediapartners&utm_medium=katowice-kuria.