Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 04.04.2020 – I. sb. m-ca

  8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

12.00 W intencji Ojczyzny.

18.30 Za † męża Józefa Kuźnar w 20. rocznicę śmierci.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – dnia 05.04.2020

7.30 Za † męża i ojca Henryka Wójcika w 13. rocznicę śmierci, †† rodziców, †† pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 W intencji p. Henryka Stachnio w 85. rocznicę urodzin, z podziękowaniem Panu Bogu za przeżyte lata w zdrowiu, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na każdy dzień. (TD)

10.30 W intencji Jurka w 4. rocznicę urodzin, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Piekarskiej i Aniołów Stróżów dla Solenizanta, jego braciszka i rodziców.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Jubilatów Magdaleny i Bronisława Salwiczek w 50. rocznicę ślubu oraz p. Magdaleny z okazji 70. rocznicy urodzin i całej rodziny. (TD)

16.00 O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz wszelkie łaski i zdrowie dla Magdy z dziećmi i mężem, Tomka z synem i żoną, Grzegorza z dziećmi, Ani i Antoniego Kiepury.

18.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego dla p. Barbary, córek, a szczególnie wnuczek na czas zbliżających się egzaminów.

 

WIELKI PONIEDZIAŁEK – dnia 06.04.2020

8.00 1. Za †† Zofię, Walentego, Elżbietę, Danutę, Edwarda, Zbigniewa Zawierta, †† Wiktorię, Mieczysława, Floriana, Krzysztofa Smutek, †† Irenę Fodrecht, Franciszkę i Stanisława Koźmińskich, Grażynę Jagodzińską, Jadwigę Reiszek oraz †† z pokrewieństwa z tych rodzin.

 1. Za † męża Jana w rocznicę urodzin, jego †† rodziców Marię i Alfreda i dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z prośbą o nawrócenie Bogumiła i córek Agnieszki i Katarzyny oraz o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla p. Leokadii Zalewskiej oraz o wieczną radość dla †† rodziców i dziadków.

18.30 Za †† rodziców Stanisława i Władysławę w rocznicę śmierci.

 

WIELKI WTOREK – dnia 07.04.2020

8.00 Za † Emilię Krawczyk i † Gertrudę Malcher.

18.30 1. Za † męża Leona Lepackiego w 5. rocznicę śmierci, †† teściów Marię i Walentego, † brata Mieczysława oraz †† rodziców Józefę i Józefa.

 1. Za † ojca Stanisława Kiepurę, † mamę Antoninę, † żonę Marię, jej rodziców Jana i Julię Budzynowskich oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

WIELKA ŚRODA – dnia 08.04.2020

8.00 1. Za †† rodziców Katarzynę i Antoniego oraz †† krewnych i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † mamę Beatę Łuźniak w 1. rocznicę śmierci.

18.30 1. Za † mamę Zofię Wieliczka w rocznicę urodzin, † ojca Ryszarda oraz ich †† rodziców i rodzeństwo z obu stron.

 1. Do Opatrzności Bożej, przez wstawiennictwo Maryi w intencji Niny z okazji 18. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za dar życia i zdrowia, z prośbą o dalszą opiekę i umocnienie wiary, nadziei i miłości dla Solenizantki i rodziny.

 

WIELKI CZWARTEK – dnia 09.04.2020

18.30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

 

 WIELKI PIĄTEK – dnia 10.04.2020

10.00 Droga Krzyżowa.

18.30 Obrzędy Wielkiego Piątku.

 

WIELKA SOBOTA – dnia 11.04.2020

20.00 Rezurekcja.

 

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – dnia 12.04.2020

  7.30 Do Boga Ojca, przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Weroniki z okazji 22. urodzin oraz dla całej rodziny.

  9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Krystyny z okazji 70. rocznicy urodzin. (TD)

10.30 Do Miłosierdzia Bożego, za wstawiennictwem Maryi, św. Faustyny i świętych patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, o przemianę serc i myślenia, dary Ducha Świętego i Jego działanie w życiu, powrót do sakramentów świętych, ochronę Bożej Opatrzności dla Bogdana, Marty i Szymona z okazji urodzin oraz Krystyny, Anny, Marka, Agaty, Pauliny, Tomasza, Gabrieli, Haliny, Marianny, Tadeusza, Danuty, Wacława, o uzdrowienie z choroby nowotworowej Bogdana.

12.00 Z podziękowaniem Bogu za dar życia Wiktorii, Amelii i Kacperka, prosząc o dalszą opiekę Aniołów Stróżów nad nimi, ich rodzicami i najbliższymi.

16.00 Za Parafian.

18.30 Przez pośrednictwo Najświętszej Maryi Panny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i ochronę przed chorobą dla Andrzeja, Małgorzaty, Edwarda, Agnieszki, Magdy i Łukasza z okazji urodzin oraz dla ich rodzin.

 

 

 

Ogłoszenia duszpasterskie

Świętujemy dziś Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną również Niedzielą Palmową.

Otwiera ona Święty Czas Wielkiego Tygodnia – czas najważniejszych wydarzeń w całym roku liturgicznym. W ciągu najbliższych dni będziemy świadkami uobecniania się Zbawczej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W trakcie całego Wielkiego Tygodnia, Kościół pragnie przypomnieć nam o tych wszystkich wydarzeniach z życia naszego Pana, jakie się dokonały aby się wypełniło Pismo (J 19,28).

Wspominamy dziś triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy, królewskiego miasta, który zapowiedział już prorok Zachariasz: Wznoś okrzyki, Jerozolimo! Oto twój król przychodzi do ciebie, sprawiedliwy, zwycięski i pokorny, jedzie na ośle, na osiołku, źrebięciu oślicy (Za 9,9).

 

 1. Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do głębokiego przeżycia Świętego Triduum Paschalnego, zgodnie z obowiązującymi zarządzeniami ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca.
 2. Udział we Mszy św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Drogę Krzyżową i obrzędy Wielkiego Piątku oraz Uroczystość Rezurekcyjną Wielkiej Soboty będzie można przeżywać za pomocą środków masowego przekazu. Także w naszym kościele uroczystości te będą transmitowane na żywo. Na stronie internetowej parafii znajduje się link, który przekierowuje do transmisji online.
 3. Przypominamy, ze wszystkie Msze św. w kościele, sprawowane są zgodnie z planem intencji, bez udziału wiernych. Zachęcamy do łączności duchowej.
 4. Codziennie o godz. 20.30 księża modlą się modlitwą różańcową w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego. Wiernych zachęcamy w tym czasie do łączenia się w modlitwie różańcowej w domach.
 5. W kościele wystawione są świece paschaliki - Wielkanocne Dzieło Caritas. Można je nabyć składając do skarbonki ofiarę w wysokości 6 zł. Dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.
 6. Kancelaria Parafialna jest nieczynna za wyjątkiem spraw pilnych. Pozostałe sprawy można załatwiać telefonicznie, w Wielki Piątek wyjątkowo w godzinach od 16.00 do 18.00.
 7. Bóg zapłać za dar modlitwy i każdy gest okazywanej życzliwości w tym trudnym czasie. Trwajmy w jedności modlitewnej w intencji uwolnienia od epidemii.