Ogłoszenia duszpasterskie

Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego. Bóg Ojciec ogłosił, że Jezus jest Jego umiłowanym Synem. Podczas Mszy św. podziękujmy Bogu również za nasz chrzest. Zostaliśmy wtedy napełnieni Duchem Świętym i staliśmy się dziećmi Bożymi. Jako Jego dzieci z wiarą w Bożą miłość powierzajmy Mu nasze codzienne radości i trudne sytuacje.

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nieszpory kolędowe.
 2. W ramach „słodkiej niedzieli” przed kościołem można nabyć ciasta rozprowadzane przez Dzieci Maryi. Zebrane datki przeznaczone będą na wyjazd na wycieczkę tej grupy.
 3. W czwartek o godz. 10.00 odbędą się zajęcia z języka angielskiego dla seniorów.
 4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych z ofiar ze skarbonki.
 5. Osoby modlące się modlitwą różańcową w ramach Żywego Różańca proszone są o odebranie intencji modlitewnych na cały rok 2020.
 6. 15 lutego odbędzie się nasza parafialna zabawa karnawałowa. Będzie to już 21-szy bal w naszej parafii. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 lutego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
 7. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. rozmowa o tym jak wychować wierzące dziecko oraz dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?
 8. Bóg zapłać za dar modlitwy, wszelką życzliwość, i złożone ofiary.
 9. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na dalsze prace remontowe. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklarcje. Niech dobry Pan nam błogosławi na czas ferii zimowych.

 

Ogłoszenia diecezjalne:

 • Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dn. 9–10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30. Od 13 stycznia br. przyjmowane będą zapisy na kurs drogą elektroniczną: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu.  Ilość miejsc jest ograniczona.
 • Parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia Najświętszej  Maryi Panny zaprasza poszczególne grupy i wspólnoty oraz wszystkich chętnych do wspólnej adoracji przy Bożym Żłóbku. Szczegóły na plakacie.
 • Marszałek Województwa Śląskiego zachęca zainteresowanych do skorzystania z oferty Kolej na Ferie”, w ramach której, w czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Oferta obowiązuje w dn. 11–26 stycznia br. w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu, okazać ważną legitymację szkolną. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie, jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego.