Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 22.02.2025 – święto katedry św. Piotra Apostoła

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Henryka z okazji urodzin.

17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.

18.30 1. Za † męża Krzysztofa Witkowskiego, jego †† rodziców i krewnych.

  1. W intencji chorych naszej parafii, z prośbą o łaskę zdrowia i potrzebne siły.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

7 NIEDZIELA ZWYKŁA – dnia 23.02.2025

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, w intencji p. Haliny, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, światło Ducha Świętego na każdy dzień oraz błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

10.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Józefa, dziękując za 40. lat życia, wszystkie dary i łaski, prosząc o Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla Janka Tondery z okazji urodzin.

12.00 1. Przez pośrednictwo św. siostry Faustyny i dusz czyśćcowych, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Celiny z okazji 65. rocznicy urodzin oraz Magdaleny z okazji 38. urodzin, a także pomyślne zdanie egzaminów syna oraz siostrzeńca. (TD)

  1. Z prośbą o uzdrowienie 1,5 rocznego Gustawa, o opiekę Maryi i wszelkie potrzebne łaski dla niego, siostry i rodziców.

18.30 Za † Annę Wolny w 2. rocznicę śmierci i † tatę Jerzego.

Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 24.02.2025

8.00 Za † Roberta, †† z rodzin: Chojniak, Dyląg, Woźniak i Gajos oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.45 Różaniec grup Żywego Różańca.

18.30 Do Trójcy Przenajświętszej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Marii i Józefa w kolejną rocznicę ślubu oraz opiekę Bożą dla całej rodziny.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

WTOREK – dnia 25.02.2025

8.00 Za † męża Stanisława Zająca, †† rodziców Marię i Mariana, teściów Stefanię i Jana, †† krewnych: Barbarę, Romana i Hannę Durlak, Zofię Lesiak, Danutę i Mariana Babińskich, Halinę Mindak oraz dusze w czyśćcu cierpiące,

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † Ryszarda Złotnika w rocznicę śmierci i †† z rodziny.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

ŚRODA – dnia 26.02.2025

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla p. Jerzego z okazji 85. rocznicy urodzin. (TD)

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za † męża Antoniego w rocznicę śmierci, †† teściów Marię i Pawła oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

CZWARTEK – dnia 27.02.2025

8.00 W intencji p. Zygmunta w kolejną rocznicę urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Bożą dla rodziny.

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

17.45 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

18.30 Za †† Parafian, którzy odeszli do Pana w miesiącu lutym: Adama Brożka, Ziemowita Amerek, Edwarda Fruga, Marka Kotarskiego, Kazimierza Przybyłowskiego, Sylwestra Bogdanika.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

PIĄTEK – dnia 28.02.2025

8.00 Za † męża Stanisława Zająca, †† rodziców Marię i Mariana, teściów Stefanię i Jana, †† krewnych: Barbarę, Romana i Hannę Durlak, Zofię Lesiak, Danutę i Mariana Babińskich, Halinę Mindak oraz dusze w czyśćcu cierpiące,

15.00 KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

18.30 Za †† Jerzego w rocznicę śmierci, żonę Agnieszkę, synów Witolda i Jarosława, †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 18.00 – 18.25.

 

SOBOTA – dnia 01.03.2025 (I sob. m-ca)

8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

10.30 UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWE – W KATEDRZE

17.45 Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.

18.30 Za † Urszulę Ulczyk.

Okazja do spowiedzi świętej: 7.30 – 7.55 i 17.00 – 18.25.

 

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – dnia 02.03.2025

8.00 1. Za † Aleksandrę Malmor oraz †† z rodzin: Malmor i Pypłacz.

  1. O szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla Kazimiery.

10.00 1. W intencji p. Arkadiusza z okazji urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jubilata i całej rodziny.

  1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Tarsycjusza, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Eryka z okazji 10. rocznicy urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

12.00 W intencji rocznych dzieci: Jagody Golec i Jeremiasza Maczucha, ich rodziców i chrzestnych.

18.30 Dziękczynienie Bogu, przez Niepokalane Serce Maryi za dobroć i miłosierdzie otrzymane przez Macieja Ślęczka z okazji urodzin, z prośbą o Bożą opiekę dla niego, żony, córki, rodziców, teściów i brata z rodziną.

Ogłoszenia duszpasterskie

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie rachunków za media. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

  1. Grupy Żywego Różańca zapraszamy w poniedziałek, wyjątkowo o godz. 17.30 na krótkie spotkanie z wymianą tajemnic, a następnie na modlitwę różańcową.
  2. W piątek przypada kolejna rocznica urodzin ks. bpa Marka – administratora naszej archidiecezji. Pamiętajmy o nim w modlitwach.
  3. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą miesiąca, o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych budowniczych i fundatorów naszej świątyni.
  4. Ze względu na jubileuszowe obchody naszego dekanatu, chorych odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią świętą w sobotę 8 marca. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  5. Wszystkich Parafian zapraszamy w sobotę, 1 marca do katowickiej Archikatedry Chrystusa Króla na Jubileuszową Pielgrzymkę czterech dekanatów, w tym także naszej parafii. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30, o godz. 11.00 będziemy modlić się modlitwą różańcową. Będzie też adoracja i okazja do spowiedzi św. O godz. 12.00 – odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Abp. Wiktora Skworca. Wszystkich Parafian zapraszamy do katedry na to jubileuszowe świętowanie.
  6. W sobotę o godz. 17.45, w naszym kościele odbędzie się tradycyjne nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
  7. Przypominamy, że Msza św. z udzielaniem sakramentu bierzmowania odprawiona zostanie w poniedziałek 10 marca o godz. 18.30, a ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania i próba odbędzie się w piątek 7 marca o godz. 19.15.
  8. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i wszelką życzliwość, za złożone dzisiaj ofiary. Prośmy Pana Jezusa o błogosławieństwo na nadchodzący tydzień.

 

Diecezjalne:

 

  • Parafia w Katowicach – Dębie zaprasza w sierpniu br. na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Niemiec, Szwajcarii, Franciji, Włoch i Austrii. W programie także odwiedziny miejsca hitlerowskiej zagłady w Dachau. Szczegółowy program stronie internetowej fara-dab.pl. Tam też znajduje się informacja dot. zapisów na pielgrzymkę.
  • Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Katowicach Piotrowicach organizuje pielgrzymkę autokarową do północnych Włoch w dniach od 16 do 24 sierpnia br. W programie m.in. pobyt nad Jeziorem Garda, zwiedzanie sanktuarium Madonny del Frassino i Mediolanu. Szczegóły na plakacie i u księdza Tomasza Rafalskiego pod nr telefonu 692 526 516.
  • Rekolekcje dla osób w związkach niesakramentalnych będą się odbywać w kościele św. Floriana w Sosnowcu wieczorami, w dniach 21-23 marca.
  • W środę 26 lutego br. zapraszamy pracowników Służby Zdrowia na spotkanie formacyjne, w domu katechetycznym parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1).  Program: 18.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego, 19.00 Eucharystia, 19.45 Agapa w sali św. Jana Pawła II i prelekcja ks. prof. dr hab. Antoniego Bartoszka: „100-letnie Apostolstwo Chorych w 100-letniej Archidiecezji Katowickiej”. 21.00 Zakończenie.