Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała albo cierpieniem dotykającym psychiki bądź duszy? I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić.

W dniu dzisiejszym zebrana zostanie kolekta specjalna, przeznaczona na prace remontowe naszej świątyni.

1. O godz. 15.15 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  2. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W tym dniu Msze Święte z posypywaniem głów popiołem, sprawowane będą o godz. 8.00; 17.00; 18.30 i 20.00.
  3. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Rozważania Drogi Krzyżowej dla dzieci będą w piątki o godz. 16.00, dla pozostałych parafian o godz. 17.45. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 15.15. Przedstawiciele poszczególnych grup działających w parafii proszeni są o przygotowanie i prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej. Lista została umieszczona w zakrystii.
  4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie do salki na spotkanie organizowane z Radą Jednostki Pomocniczej Nr 9, na temat bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa seniorów.
  5. Także w czwartek zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. O godzinie 17.30 zapraszamy rodziców dzieci klas 3b i 3d a o godz. 19.15 – klas 3a i 3e.
  6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących – z ofiar ze skarbonki.
  7. Od dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy I Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Trzeźwości. W tę niedzielę, tradycyjnie w naszej świątyni zostanie wystawiona Księga Trzeźwości a o godz. 10.30 Msza św. odprawiona zostanie w intencji naszej Ojczyzny, Bractwa Trzeźwości i wszystkich podejmujących ślubowania trzeźwości i abstynencji.
  8. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo. Adorować Pana Jezusa będziemy w niedzielę, poniedziałek i wtorek.
  9. Informujemy, że w najbliższy wtorek zapraszamy chętnych do salki nr 3 na bezpłatne badanie parametrów stanu zdrowia z omówieniem wyników. Pierwsza sesja odbędzie się od godziny 10 do 11:15 , druga od godziny 12 do 13:15.
  10. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. o tym co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę oraz o męczennicy z ludu Czango w Rumunii, która zginęła z różańcem w ręku.
  11. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za każdą życzliwość i złożone dzisiaj ofiary kolekty specjalnej. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna. Niech dobry Pan nam błogosławi na cały nadchodzący tydzień.

• W niedziele po Mszach św. dopołudniowych czynna jest biblioteka parafialna;
  • We wtorki zapraszamy na Modlitwę Wieczorną o godz. 19.15.
  • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
  • W soboty zapraszamy na spotkania:
    • Ministrantów o godz. 9.00
    • Dzieci Maryi o godz. 10.00
    • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
  • Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę „Śladami świętych” do Włoch w dniach od 08 do 16 lipca 2018r. Szczegóły pielgrzymki umieszczono na plakacie w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.