Ogłoszenia duszpasterskie

Zebrana dziś kolekta przeznaczona będzie na opłaty za media. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Otaczajmy modlitwą i miłosierdziem wszystkich chorych i cierpiących.
 2. Dziś też rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu, który kończy Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. W tę niedzielę, tradycyjnie w naszej świątyni będzie można wypisać deklarację trzeźwości i abstynencji. Msza św. o godz. 10.30 odprawiona zostanie w intencji naszej Ojczyzny, Bractwa Trzeźwości i wszystkich podejmujących ślubowania trzeźwości i abstynencji.
 3. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
 4. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie grupę Radia Maryja.
 5. W poniedziałek o 19.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 6. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę w intencji chorych na ciele i duszy.
 7. W czwartek o godz. 10.00 tradycyjnie spotkanie seniorów w salce.
 8. W piątek o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dusz czyśćcowych.
 9. W Środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczniemy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. W tym dniu Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 9.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W tym dniu przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na Ukrainę.
 10. W tegorocznym wielkim poście po raz pierwszy będą wyznaczone wielkopostne kościoły stacyjne w Katowicach.

Każdego dnia Wielkiego Postu, z wyłączeniem niedziel i Wielkiego Tygodnia, w wyznaczonej parafii będzie: od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi, Msza św. i ponownie adoracja ze spowiedzią. Pielgrzymi odwiedzający kościoły będą mogli zbierać pieczątki (w zakrystii w godz. 17-20) do specjalnie przygotowanych paszportów (które będzie można odebrać w kościołach stacyjnych). Uzupełnione i zeskanowane paszporty wezmą udział w losowaniu nagrody, którą jest pielgrzymka dla 2 osób do Włoch ze zwiedzaniem Rzymu. Szczegóły i plan kościołów stacyjnych – na stronie internetowej, na plakacie i w gazetce.

 1. Za tydzień, w I Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy 40-godzinne nabożeństwo, potrwa ono do wtorku włącznie. Propozycja planu adoracji z podziałem na bloki umieszczona jest w gablocie, na stronie internetowej i w gazetce. W tę niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30, poświęcimy skarbczyki dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.
 2. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Na Drogę Krzyżową zapraszamy w piątki o godz. 17.45. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą miały miejsce w niedziele o godz. 17.45. Kazania będzie głosił
  Mateusz Włosek z parafii na Dolnym Tysiącleciu. Przedstawiciele poszczególnych grup działających w parafii proszeni są o przygotowanie i prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej. Lista została umieszczona w zakrystii.
 3. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa - do nabycia w zakrystii.
 4. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, za okazywaną życzliwość i złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na spłatę ostatniej raty w wysokości 28.660 zł za pompę ciepła. Ze stolika i od ministranta można zabrać deklaracje na ten cel. Prośmy Pana, by błogosławił nam na nadchodzący czas wielkiego postu.

 

Diecezjalne

 1. W niedzielę 11 lutego w domu katechetycznym parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (9.00-14.00) odbędzie się tak zwana „Biała Niedziela”. Wykwalifikowani medycy z różnych dziedzin (kardiolog, laryngolog, pediatra, dietetyk) służą swoją wiedzą i czasem. Osoby zainteresowane będą mogły poddać się badaniu EKG oraz pomiarom cukru i ciśnienia.
 2. Dziecięcy Festiwal Piosenki religijnej dbędzie się 27 kwietnia 2024 r. (sobota), o godz. 10:00 w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach – Kostuchnie. Hasło festiwalu: Amen, jak Maryja! Regulamin i zgłoszenia: https://parafiakostuchna.pl/festiwal
 3. W sobotę 17 lutego 2024 r. w bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja Apostoła w Piekarach Śląskich pod przewodnictwem abp Adriana Galbasa   zostanie odprawiona Msza święta o godz. 10.00, następnie Droga Krzyżowa z uroczystym poświeceniem kaplicy Świętych Schodów "Gradusy" na kalwarii piekarskiej. Kaplica jest po generalnym remoncie.
 4. We wszystkie soboty Wielkiego Postu odbędzie się Droga Krzyżowa na Kalwarię piekarską. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 10.00 w bazylice Imienia NMP i św. Bartłomieja Ap. w Piekarach Śląskich, następnie z Rajskiego Placu (obok bazyliki piekarskiej).

Rozważania i wspólna modlitwa:

17.02.2024 r. w intencji duchowieństwa i osób życia konsekrowanego

24.02.2024 r. w intencji chorych i cierpiących

02.03.2024 r. w intencji rodzin

09.03.2024 r. w intencji dzieci i młodzieży

16.03.2024 r. o ducha pokuty

23.03.2024 r. o nowe powołania do służby w Kościele

 

 1. Archidiecezjalny Dom Hospicyjny im. Św. Jana Pawła II w Katowicach, prosi o wsparcie w ramach rozliczania 1,5% podatku. KRS: 0000538412.