Ogłoszenia duszpasterskie

Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ponownie zabiera nas do Wieczernika. W jego intymnej atmosferze Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego, który przypomni uczniom Jego słowa. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w niedziele o godz. 17.45 a w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje noszące nazwę Dni Krzyżowych. W ramach nabożeństw majowych udamy się do Krzyża Misyjnego, by modlić się o błogosławieństwo Boże dla rolników i dobre urodzaje a także w intencji cierpiących głód.
 3. W poniedziałek od godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 4. We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się za chrześcijan mieszkających w Chinach. Podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 5. W tym dniu modlitwa wieczorna o godz. 19.15 ofiarowana będzie w intencji
 6. W środę o 17.45 zapraszamy Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo majowe, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie formacyjne.
 7. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Dzień Matki z udziałem dzieci z Przedszkola nr 90 im. Wróbelka Elemelka.
 8. W czwartek zapraszamy wszystkie Mamy na Mszę św. sprawowana w ich intencji o godz. 18.30. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Straży Honorowej.
 9. Od piątku w czasie nabożeństw majowych rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 10. W piątek o godz. 18.30 odprawiona zostanie Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki do Pilicy, Miechowa i Tyńca.
 11. Dziś po Mszach św. młodzież oazowa rozprowadza papieskie kremówki. Zapraszamy także do kawiarenki w patio, gdzie można zjeść ciasto, napić się kawy lub herbaty. Ofiary złożone na ten cel, przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 12. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka, zbiórka w kościele o godz. 5.45.
 13. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, można go nabyć w zakrystii po Mszach św.
 14. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną i za złożone dzisiaj ofiary. Kolekta dzisiejszego dnia przekazana będzie na potrzeby Archidiecezji. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Diecezjalne:

 • Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 • Program pielgrzymki:
 • 00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • 30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy;
 • 30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego;
 • 00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu;
 • 45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą;
 • 00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.
 • Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salkach parafii mariackiej w Katowicach, w środę 25 maja o godz. 19. Rozpoczęcie Eucharystią w kaplicy, a następnie okazja do wysłuchania prelekcji o. prof. dr. hab. Mariana Machinka MSF: „Kwestia tzw. testamentu pacjenta”.