Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 16.05.2020. Święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski

8.00 1. Za †† rodziców Zofię i Zygmunta Rosińskich, męża Franciszka, siostrę Helenę, †† braci, teściów, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † przyjaciółkę Wiesławę w 2. rocznicę śmierci.

18.30 Za † męża Bolesława Bury, †† rodziców z obu stron i szwagra Józefa.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 17.05.2020

7.30 Do Miłosierdzia Bożego, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, św. Faustyny i świętych patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, o przemianę serc, dary Ducha Świętego, powrót do sakramentów świętych i Bożą Opatrzność dla Krystyny z okazji urodzin: Anny, Marka, Agaty, Szymona, Pauliny, Tomasza, Marty, Gabrieli, Marianny, Tadeusza, Danuty, Wacława, o uzdrowienie z choroby nowotworowej dla Bogdana.

9.00 W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, księdza proboszcza Józefa, księży wikarych: Michała i Jakuba, z podziękowaniem za wszelkie dobro i otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha Świętego na czas dalszej posługi.

10.30 Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Beaty z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo dla jej mamy Małgorzaty.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego dla Moniki z okazji urodzin.

18.30 Za †† rodziców Alfreda i Gertrudę w 40. rocznicę śmierci taty, †† rodziców chrzestnych Elfrydę i Jerzego, †† dziadków i krewnych oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za † Macieja Bożek oraz †† z rodziny Bożek.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 18.05.2020

8.00 1. Za † Teresę Zgorzelską, jej †† rodziców Marię i Jana oraz †† rodzeństwo.       

 1. Za †† dziadków z obu stron: Mariannę i Jakuba oraz Józefę i Wincentego.

18.30 1. Za †† męża Jana, synów Marka i Jacka, siostrę Jadwigę i brata Jacka.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego dla p. Heleny z okazji dzisiejszej rocznicy urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

 

WTOREK – dnia 19.05.2020

8.00 Za †† Zofię, Stanisława, Witolda Nęckarskich, Genowefę, Mieczysława, Tomasza  Brożek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Za †† rodziców Huberta i Martę Ficek, † syna Mariana – Nico, †† braci: Henryka, Eryka i Edwarda, bratową Gerdę, †† Józefa, Annę i Rudolfa Chwiędacz, †† z rodziny Thiele, † Zofię i dusze w czyśćcu cierpiące

 1. Za †† Mieczysława i Sławomira Wyrobę oraz Halinę i Wiesława Bubik.

ŚRODA – dnia 20.05.2020

8.00 1. Za † mamę Helenę w kolejną rocznicę śmierci, †† z rodziny i pokrewieństwa.

 1. Za †† rodziców Henrykę i Alojzego Respondek oraz Helenę i Kazimierza Szewczyk.

11.00 Pogrzebowa: Za † Magdalenę Buchman.

18.30 1. Za † męża Erwina w 16. rocznicę śmierci, †† rodziców z obu stron: Jana i Mariannę, Józefa i Cecylię  oraz bliskich krewnych.

 1. Za † Teresę Wrótniak

 

CZWARTEK – dnia 21.05.2020. Wsp. św. Jana Nepomucena, prezb. i męcz.

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Justyny z okazji urodzin, jej rodziny i chrześnicy Nadii z okazji urodzin.

12.00 Pogrzebowa: Za † Romualda Kałkę.

18.30 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za dar miłości i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla małżonków Marioli i Tomasza w 9. rocznicę ślubu oraz ich dzieci.

 1. Za † Mariannę Fidos w 12. rocznicę śmierci, †† męża Stanisława, syna Lucjana oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. Za †† Helenę i Romana Trafny, †† z rodzin Trafny i Rozenkiewicz, †† Agnieszkę Nawrotek – Nowak, Rafała Cokota, Barbarę Rosenkiewicz oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PIĄTEK – dnia 22.05.2020

8.00 1. Za † syna Damiana w rocznicę śmierci.

 1. Za † Zofię Bakalarską.

18.30 1. Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla p. Cecylii, córek, zięciów, wnuczek i wnuków.

 1. Za † Jerzego Burzyk oraz †† z rodzin: Burzyk, Brzezina, Podleśny i Żak oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

SOBOTA – dnia 23.05.2020

8.00 1. W intencji Grupy Modlitewnej Róża Różańcowa, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej oraz za †† członków grupy.

 1. Za † tatę Roberta Borówkę w 6. m-c po śmierci.

18.30 Za †† z rodzin: Kościuk i Hajduk oraz †† z pokrewieństwa.

 

NIEDZIELA – dnia 24.05.2020. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

7.30 Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Fatimskiej i św. ojca Pio, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie na dalsze lata życia dla p. Ireny z okazji 75. rocznicy urodzin. (TD)

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą  o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla p. Ewy z okazji 70. rocznicy urodzin oraz opiekę dla rodziny. (TD)

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Artura z okazji 80. rocznicy urodzin oraz p. Małgorzaty z okazji 75. rocznicy urodzin i opiekę dla całej rodziny. (TD)

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i światło Ducha Świętego dla p. Ady z okazji 95. rocznicy urodzin oraz opiekę dla całej rodziny. (TD)

18.30 Za †† Stefanię i Ludwika Marzec, †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za † mamę Janinę i tatę Jana.

Ogłoszenia duszpasterskie

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością stańmy przed Bogiem i prośmy, by mocą Trzeciej Osoby Boskiej oczyścił naszej sumienia, abyśmy mogli z należytym usposobieniem przyjąć dary Boże spływające z Mszy św.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące nazwę dni krzyżowych. Pamiętajmy w modlitwach o pracujących w rolnictwie, głodujących, prośmy o deszcz i dobre urodzaje.
 2. W poniedziałek 18-go maja mija 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.
 3. We wtorek Ks. abp Wiktor Skworc obchodzić będzie rocznicę swoich urodzin, solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
 4. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie grupy św. O. Pio.
 5. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy do jej odmawiana w naszych domach.
 6. Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pośrednictwem mediów lub osobiście w kościele. Wg najnowszego zarządzenia arcybiskupa Wiktora Skworca w naszej świątyni może przebywać równocześnie 67 osób, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Zasłanianie ust i nosa nadal jest obowiązkowe. Przypominamy także, że Msza św. o godz. 10.30 jest transmitowana i można uczestniczyć w niej przez internet. Informujemy, że liturgię Słowa Bożego mogą czytać dorośli lektorzy.
 7. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji uwolnienia od epidemii, zakażonych i personelu medycznego.
 8. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim wiele ciekawych artykułów o św. Janie Pawle II, jego życiu i pontyfikacie.
 9. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, tę w świątyni oraz tę w Domowych Kościołach, przeżywaną w łączności duchowej. Bóg zapłać za troskę i każdą życzliwość oraz złożony dar kolekty specjalnej. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i strzeże.

 

Inne:

 • „Msza Święta w intencji jubilatów małżeńskich będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r., godz. 12.00 do Katowickiej Archikatedry.”
 • W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Zapraszamy jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja br. od godz. 13. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc; Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, w tym dniu męski świat będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn i młodzieńców z parafii dekanatu piekarskiego oraz zaproszonych gości (za okazaniem stosownych zaproszeń). Prosimy więc wszystkich innych wiernych o pozostanie w domu i modlitewną łączność za pośrednictwem mediów. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i PR Katowice.