Ogłoszenia duszpasterskie

Witamy w naszej parafii ks. Piotra Wiśniowskiego, który poprowadzi rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i młodzieży szkół artystycznych.

Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na prace remontowe i modernizacyjne w parafii. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych Parafian i młodzieży szkół artystycznych. Zachęcamy do chwili zatrzymania się i głębszego przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Rekolekcje będą trwać przez najbliższe trzy dni.
 2. Zapraszamy dorosłych na Msze św. o godz. 8.00 lub 18.30. W poniedziałek o godz. 19.30 dodatkowo na spotkanie i rozważania o mediach. W środę o godz. 16.00 Odprawimy Mszę św. w intencji chorych i seniorów z udzielaniem sakramentu chorych. W środę zebrana zostanie kolekta, która przekazana będzie ks. Piotrowi, w podziękowaniu za prowadzenie rekolekcji, a która przeznaczona zostanie na telewizyjne dzieło ewangelizacyjne, które ks. Piotr prowadzi.
 3. Młodzież zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10.00 oraz na spotkanie wieczorne we wtorek o godz. 19.30.
 4. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy grupy Żywego Różańca, na spotkanie z wymianą tajemnic oraz na Mszę św. o godz. 18.30.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej obędzie się spotkanie lektorów, psalmistów i szafarzy przed Niedzielą Palmową oraz Triduum Paschalnym.
 6. W czwartek o godz. 10.00 spotkanie seniorów w salce.
 7. W czwartek w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katowickich. Zapraszamy także emerytowanych pracowników oświaty. W programie spowiedź, konferencja, Eucharystia i poczęstunek. Szczegóły na plakacie i zaproszeniach z tyłu kościoła.
 8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 16.00, a dorosłych i młodzież o godz. 17.45.
 9. W piątek po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie rodziców osób, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania. Bardzo prosimy o obecność. Zostaną przedstawione wszystkie informacje dotyczące przyjęcia sakramentu.
 10. W tym tygodniu przypada 1-sza sobota miesiąca. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny oraz o dar pokoju. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych Parafian ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 11. Zachęcamy do nabycia wielkanocnych paschalików. Są dostępne przed kościołem po niedzielnych Mszach św. oraz w kancelarii w godzinach urzędowania. Podczas rezurekcji będziemy odpalać je od poświęconego paschału. Niech na świątecznych stołach nie zabraknie Bożego światła i symbolu solidarności z ubogimi.
 12. Dzisiaj można też nabyć wielkanocne palmy przygotowane przez młodzież oazową oraz kartki i ozdoby wielkanocne wykonane przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach. Ofiary z palm przeznaczone będą na wyjazdy grupy oazowej, a z wielkanocnych ozdób zasilą wyjazd studentów do Ziemi Świętej.
 13. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje wielkopostne wszystkie dzieci. Odbędą się one po niedzieli palmowej.
 14. Do skarbonki przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
 15. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii. Jest też wydanie Gościa EXTRA poświęcone znakom męki Boga, w cenie 14zł.
 16. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę modlitewną, za każdą życzliwość i złożony dar materialny. Prośmy Pana o błogosławieństwo.

 

Inne:

 • Trwa zbiórka artykułów, które p. Wojciech zawozi do Ukrainy. Za każdy dar serca i ogrom życzliwości składamy Bóg zapłać!
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.

 

Diecezjalne:

 • dnia 31 marca o 19.00 pod krzyżem przy kopalni "Wujek" rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Miasta Katowic. W tym roku trasa przejścia Drogi Krzyżowej będzie prowadzić następującymi ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską do Parku Kościuszki, św. Barbary, Poniatowskiego, Głowackiego, Jordana, Kilińskiego, Kopernika do Pl. Karola Miarki a następnie Jagiellońską, Królowej Jadwigi i Powstańców do Katedry. W Katedrze Chrystusa Króla będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania bezpośrednio po zakończonym nabożeństwie.

 

 • Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

Program spotkania:

16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

16.30 – Konferencja ks. dr. Marka Spyry pt. „Chrześcijanin między tradycjonalizmem i progresizmem – nowe wyzwania”.

17.15 – Eucharystia z formularza Niedzieli Palmowej z obrzędem poświęcenia palm.

18.15 – Spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym.