Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na zakup pomp ciepła i modernizację ogrzewania w kościele. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości. O godz. 17.45. zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, polecajmy mu w swoich modlitwach nasze rodziny i całą parafialną wspólnotę.
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 Msza św. sprawowana będzie w intencji uczestników rekolekcji w Brennej.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę do św. Józefa, w intencji wszystkich mężczyzn.
 5. W środę zapraszamy grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na nabożeństwo o godz. 17.45, następnie na Mszę św. wieczorną i spotkanie formacyjne.
 6. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie lektorów.
 7. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 8. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 9. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci o godz. 16.00, a dorosłych i młodzież o godz. 17.45.
 10. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jako Dzień Świętości Życia. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Podczas Mszy św. o godz. 18.30 podejmiemy na czas 9 miesięcy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Polecamy tę inicjatywę wszystkim parafianom. Osoby chcące podjąć taką adopcję, proszone są o wypełnienie deklaracji umieszczonych na stoliku z tyłu kościoła i wrzucenie jej do oznaczonej skrzynki. Chętni mogą też zgłosić swój udział w tej modlitwie w kancelarii w godzinach urzędowania lub wysyłając maila. Zgłoszenia zostaną wpisane do Parafialnej Księgi Duchowej Adopcji. Formuła przyrzeczenia oraz tekst modlitwy, znajduje się także na naszej stronie internetowej.
 11. Informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży i dorosłych, odbędą się w dniach od 25 do 29 marca. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej. Już dzisiaj zachęcamy do zaplanowania czasu i uczestnictwa w tych wielkopostnych ćwiczeniach.
 12. Przed kościołem po Mszach św. niedzielnych można nabyć wielkanocne paschaliki. Są też dostępne w kancelarii w godzinach urzędowania.
 13. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać wykonane przez siebie palmy, które będziemy święcić w niedzielę palmową.
 14. Będzie też można zakupić kartki i ozdoby wielkanocne wykonane przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego w Katowicach. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki młodzieży do Ziemi Świętej.
 15. Do skarbonki przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
 16. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
 17. Bóg zapłać za dzisiejszą modlitwę eucharystyczną, za każdą okazywaną życzliwość i złożony dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. Prośmy Pana by błogosławił nam na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • Przedświąteczna spowiedź i Komunia św. Chorych będzie miała miejsce w sobotę 1 kwietnia.
 • Trwa zbiórka artykułów, które p. Wojciech zawozi do Ukrainy. Za każdy dar serca i ogrom życzliwości składamy Bóg zapłać!
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy grupy dziecięce i młodzieżowe na spotkania: ministrantów w soboty o godz. 9.00 i Dzieci Maryi także w soboty o godz. 10.00. Młodzież zapraszamy w piątki na Msze św. o godz. 18.30. Po Mszy św. na spotkania do salki.

 

 

Diecezjalne:

 • Zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katowickich w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17a, w czwartek 30 marca.

Program dnia skupienia:

- 16:00 - Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania

- 16:30 - Konferencję o Kościele wygłosi ks. dr Marek Panek  rektor WŚSD w Katowicach

- 17:00 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Olszowskiego

- 18:30 - Spotkanie przy stole.

 

 • Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjnew środę 22 marca w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila Szramka 1).

Program spotkania:

- 18.40 wystawienie Najświętszego Sakramentu (kaplica w domu katechetycznym);

- 19.00 eucharystia, a po niej poczęstunek i spotkanie w sali św. Jana Pawła II;

- 19.45 prelekcja: dr n. med. Piotra Garbocza pt. „Medyczne uwarunkowania śmierci Jezusa z Nazaretu”;

- 21.00 zakończenie.

 

 • Zapraszamy lekarzy do przeżycia rekolekcji wielkopostnych zaplanowanych w następujących miejscach:

-     kaplica domu katechetycznego Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach, Pl. Emila Szramka 1. Prowadzący: ks. dr Wojciech Bartoszek, Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych (2–5 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

-    Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku, ul. Energetyków 46. Prowadzący: ks. Marek Duda, wikariusz parafii św. Jadwigi w Rybniku (30 marca–1 kwietnia, rozpoczęcie o godz. 19.00).

 

 • Wielkopostny dzień skupienia świata akademickiego odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach przy ul. Wita Stwosza 17.

Program spotkania:

16.00 – Okazja do sakramentu pokuty i pojednania.

16.30 – Konferencja ks. dr. Marka Spyry pt. „Chrześcijanin między tradycjonalizmem i progresizmem – nowe wyzwania”.

17.15 – Eucharystia z formularza Niedzieli Palmowej z obrzędem poświęcenia palm.

18.15 – Spotkanie przy stole w refektarzu seminaryjnym.

 

 • Zapraszamy do udziału w wielkopostnych dniach dla małżeństw, które odbędą się w kaplicy św. Barbary przy centrum handlowym Silesia City Center w dn. 24–26 marca od godz. 19.00.