Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus powiedział, że jeżeli ktoś chce iść za Nim, powinien zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. „Za kogo mnie uważacie?” – zapytał najpierw. Gromadząc się na Eucharystii wyznajemy, że Jezus jest Panem naszego życia. Prośmy Go by dodawał nam sił w odważnym niesieniu naszych codziennych krzyży.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji i patronki naszej parafii.

Przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na pomoc Afgańczykom. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
 2. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej a następnie na różaniec fatimski i procesję wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 3. We wtorek obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża św. W tym dniu podczas Mszy św. będziemy święcić przyniesione przez wiernych krzyże. Zebrana kolekta przekazana będzie na Boży grób w Jerozolimie i na potrzeby chrześcijan w Ziemi Świętej.
 4. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo czcicieli św. Ojca Pio, następnie na Mszę św. oraz spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny.
 5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji i Stowarzyszenia Familok.
 6. W piątek o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dusz czyśćcowych, z ofiar ze skarbonki.
 7. W sobotę o godz. 19.30. zapraszamy na koncert pt. „Szukając oblicza” w wykonaniu zespołu Herd.
 8. Rozpoczynamy spotkania grup dziecięcych i młodzieżowych. W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów, o godz. 10.00 – Dzieci Maryi. Młodzież zapraszamy na spotkania oazowe w piątki, spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 30.
 9. Już dzisiaj zapraszamy Radę Duszpasterską na spotkanie, które odbędzie się 30 września br. o godz. 19.30.
 10. Informujemy, że wokół kościoła wybudowane będą kapliczki maryjne inscenizujące 20 tajemnic różańcowych. Więcej na ten temat można przeczytać w gazetce „Na Górnym”. Tam też oraz w gablotce i na stronie internetowej można obejrzeć projekty kapliczek i płaskorzeźb ukazujących tajemnice radosne. Polecamy tę inicjatywę modlitwie i ofiarności Parafian. Osoby chcące dołączyć się do fundacji proszone są o kontakt z ks. proboszczem lub zgłoszenie się do kancelarii w godzinach urzędowania.
 11. Bóg zapłać za dar modlitwy, za okazywaną życzliwość i troskę o naszą wspólnotę i świątynię. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, także te do puszek przed kościołem. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na budowę bocznych ścian przed wejściem do świątyni .
 12. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Diecezjalne:

 • Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej serdecznie zaprasza na zajęcia Liturgika dla każdego. To cykl dziesięciu dwugodzinnych spotkań, dotyczących podstawowych zagadnień związanych z liturgią, zwłaszcza Eucharystią oraz innymi sakramentami. Zajęcia rozpoczną się 14. października (czwartek) o godz. 19.00 na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach. Więcej informacji, szczegółowy program i zapisy: http://liturgika.centrum.katowice.pl/; FB: Liturgika dla każdego| Facebook

 

 • Wydział Teologiczny UŚ uruchamia kolejną edycję dwusemestralnych podyplomowych studiów katechezy przedszkolnej (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii w przedszkolu) oraz czterosemestralnych podyplomowych studiów teologiczno-katechetycznych (absolwenci uzyskują kwalifikacje do nauczania religii na wszystkich poziomach edukacyjnych za wyjątkiem placówek specjalnych). Trwają jeszcze zapisy. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie studiów u pani Ludmiły Lach-Bartlik (tel. 32/356 90 56) lub u kierownika studiów ks. dr. hab. Romana Buchty (tel.: 519 318 961). Przepisy oświatowe dotyczące kwalifikacji nauczycieli religii w szkołach specjalnych wymagają dodatkowych studiów z oligofrenopedagogiki.