Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś jest czas by obudzić swoją wiarę... W Wielkim Poście mamy przyjrzeć się naszemu życiu. To również czas aby postawić sobie pytania i szczerze na nie odpowiedzieć. Czy w moim życiu Bóg jest na pierwszym miejscu, czy może jest coś czym przysłaniam obraz Boga? Czy moja wiara i krzyż Chrystusa są dla mnie chlubą i drogowskazem? Jak traktuje dekalog, czy przykazania są dla mnie pomocą w drodze ku niebu?

 

 1. O godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które wygłosi kleryk Szymon.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. z klasy 3b.
 3. We wtorek o godz. 19.15 w ramach modlitwy wieczornej zapraszamy na adorację krzyża.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.
 5. W piątek o godz. 16.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci a o 17.45 młodzież i dorosłych.
 6. Trwamy w codziennych rozważaniach Pisma św. umieszczanych wraz z komentarzem na stronie internetowej. Zachęcamy do ich czytania i dzielenia się Słowem Bożym.
 7. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia. W tygodniu od godz. 13.00.
 8. W sobotę 13-go marca obchodzić będziemy 8 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 9. Polecamy naszą gazetkę „Na Górnym”, w niej artykuł o Miłosierdziu Bożym w sakramencie pokuty. W Gościu Niedzielnym m.in. nowenna do św. Józefa.
 10. Bóg zapłać za dar modlitwy, wszelką życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas wielkopostnych postanowień.

 

Inne parafialne:

 • W sobotę zapraszamy ministrantów oraz Dzieci Maryi na spotkanie o godzinie 9.00.
 • W piątki zapraszamy młodzież na Mszę św. wieczorną a następnie na spotkanie Oazowe.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem. Obecnie ze względu na prace remontowe - w godzinach od 13.00 do 18.15.
 • Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, w naszym kościele równocześnie może przebywać 70 osób. Pozostali chętni mogą uczestniczyć w Eucharystii pod zadaszeniem przed kościołem. Prosimy o zajmowanie miejsc w ławkach oznaczonych kartkami, na chórze oraz schodach lub na wystawionych krzesłach.
 • Na parafialnej stronie internetowej są transmitowane wszystkie Msze św. i nabożeństwa.

 

Inne diecezjalne:

Rekolekcje wielkopostne dla pracowników Służby Zdrowia odbędą się w:

 • kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, w dn. 25–27 marca br. – poprowadzi o dr. Ernest Ogar;
 • kościele Mariackim w Katowicach, w dn. 28–31 marca br. – poprowadzi ks. dr hab. Piotr Kieniewicz.

 

KURS DLA FOTOGRAFÓW CEREMONII LITURGICZNYCH odbędzie się w formie online (platforma Zoom.us) w dn. 12–13 kwietnia br. w godz. 17–19. Zapisy na kurs przyjmowane są od 1 marca br. drogą mailową: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres mailowy i nr telefonu. Na adres mailowy przesłane zostaną wszystkie informacje.

 

Inne:

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Emila Szramka oraz Katolicka Szkoła Podstawowa zapraszają na hybrydowy dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 13. marca od 10.00 do 13.00. w siedzibie szkoły tj. centrum Katowic przy ul. Kobylińskiego 4 lub będzie można połączyć się przez platformę Microsoft Teams.
Przy tej okazji osoby zainteresowane, zachowując reżim sanitarny będą mogły poznać szkołę od wewnątrz, zapoznać się z jej ofertą edukacyjną (m.in.  możliwością wyboru rozszerzeń w liceum).