Bogu nie chodzi o gzymsy i fasady. Czysto zewnętrzne oddawanie czci nie jest Mu potrzebne. Chodzi raczej o to, byśmy oddawali mu cześć, wiernie trzymając się Jego przykazań – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Tak żyjąc, najlepiej oddajemy Mu cześć i przyczyniamy się do tego, że świat staje się lepszy. Niech ta Eucharystia, w której Bóg daje nam samego siebie, sprawi, że kiedy usłyszymy na koniec słowo „Idźcie”, pójdziemy zdecydowani żyć Ewangelią na przekór temu, co proponuje nam dzisiejszy świat.

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
  2. W poniedziałek swoje urodziny obchodzić będzie p. katechetka Aleksandra Bańczyk. Na Mszę św. sprawowaną w jej intencji zapraszamy o godz. 18.30.
  3. Po tej Mszy św. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy 3b.
  4. We wtorek we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes będziemy modlić się modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Krąg Biblijny.
  6. W czwartek zapraszamy wszystkich chorych i starszych na Parafialny Dzień Chorego. O godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza św. z udzielaniem sakramentu chorych oraz błogosławieństwem Lourdzkim. Po Mszy św. zapraszamy do salki na spotkanie przy stole.
  7. Dzisiaj ostatni dzień zapisów na parafialną zabawę karnawałową. Uczestników prosimy o uregulowanie płatności.
  8. W Gościu Niedzielnym w nim m.in. o tym skąd wzięła się praktyka Mszy św. gregoriańskich i dlaczego powinno ich być trzydzieści, oraz o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.
  9. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną i złożony dar serca.
  10. W przyszłym tygodniu zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na remont salki nr 1. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje na ten cel. Niech dobry Pan nam błogosławi.

• W piątek przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
  • W czwartki od godziny 17.00 – 20.00 zapraszamy do salki na kurs pisania ikon.

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • Scholę Dziecięcą w niedziele o godz. 10.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.
  • Scholę parafialną dorosłych w środy o godz. 17.30 w salce.

Ogłoszenia diecezjalne:

• Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tą uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dn. 15–17 maja br. pielgrzymowania do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób), w programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w  uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegółowy program pielgrzymki dostępny na plakacie. Udział w pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor.
  • XXVIII Światowy Dzień Chorego obchodzimy w tym roku pod hasłem: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11, 28). Obchody archidiecezjalne odbędą się we wtorek 11 lutego w kaplicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku-Orzepowicach.  Mszy św. o godz. 10 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wiktor.
  • Rozpoczęły się zapisy na studium duszpasterstwa rodzin w ramach edycji 2020/2021. Studium przeznaczone jest dla kandydatów na doradców życia rodzinnego, liderów grup i wspólnot prorodzinnych (nowość), kapłanów i małżonków chcących pogłębić tematykę rodzinną. Szczegóły na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin: https://rodzina.archidiecezjakatowicka.pl/wazne/67-archidiecezjalne-studium-duszpasterstwa-rodzin
  • Zachęcamy rodziny do przeżycia rekolekcji pt. „Wakacje z Bogiem”. Szczegółowe informacje na plakacie.
  • Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dn. 9–10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30. Od 13 stycznia br. są przyjmowane zapisy na kurs drogą elektroniczną: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu.  Ilość miejsc jest ograniczona.