Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus nie godzi się na zło, nie staje przed grobem bez wzruszenia. Jezus kocha także w ludzki sposób. I dlatego wzywa do życia. „Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!”. Te słowa kieruje również do każdego z nas. Wyjdź z więzienia, w którym się zamknąłeś, rezygnując z ideałów i prawdziwych wartości, żyjąc w iluzjach. A także zrzuć „krępujące cię chusty i opaski!”. Czyli zerwij więzy, które na siebie nałożyłeś, albo pozwoliłeś, by uczynili to inni.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni w łączności modlitewnej.
  2. Nadal obowiązują wszystkie zarządzenia ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Prosimy o zapoznanie się z nimi na naszej stronie internetowej oraz w gablotce.
  3. Msze św. w kościele, sprawowane są zgodnie z planem intencji, bez udziału wiernych.
  4. Zachęcamy do łączności duchowej i uczestniczenia we Mszach św., wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach za pomocą mediów.
  5. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.30 księża modlą się modlitwą różańcową w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego. Wiernych zachęcamy w tym czasie do łączenia się w modlitwie różańcowej w domach.
  6. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna za wyjątkiem spraw pilnych. Pozostałe sprawy można załatwiać telefonicznie.
  7. Bóg zapłać za dar modlitwy i każdy gest okazywanej życzliwości. Trwajmy w jedności modlitewnej w intencji uwolnienia od epidemii.