Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 28.03.2020

8.00 1. W intencji posługujących w parafii i szafarzy obchodzących swoje urodziny w miesiącu marcu: Halina Gonera i Józef Budny.

 1. Za †† Bogdana Gubałę, Piotra Wójcika, Zdzisława Dubiela, Kamila oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. Za † Tadeusza Ząbkowskiego w rocznicę urodzin.

17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

18.30 Za † Helenę Borowczak.

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – dnia 29.03.2020

7.30 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i zdrowie dla Ewy i całej rodziny.

9.00 Do Trójcy Przenajświętszej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, w intencji mamy Krystyny z okazji 80. rocznicy urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Solenizantki i jej rodziny. (TD)

10.30  W intencji Moniki z okazji 20. rocznicy urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, łaskę wiary i pokoju oraz mądrość w podejmowaniu życiowych decyzji.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Jana Pawła II, w intencji Julii z okazji 18. urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w dorosłym życiu.

16.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i światło Ducha Świętego dla p. Moniki z okazji urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny.

18.30 Za † mamę Marię Pietrucha oraz jej †† rodzeństwo.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 30.03.2020

8.00 1. Za †† rodziców i teściów: Janinę i Eugeniusza oraz Bolesławę i Wacława.        

 1. Za †† rodziców Wandę i Zygmunta, †† dziadków z obu stron, †† bliskich oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Za † szwagra Zdzisława Zatorskiego w 3. rocznicę śmierci, †† dziadków: Krystynę i Jana, wujków Bolesława i Romana oraz kuzyna Kazimierza i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. O zdrowie dla wnuka Franka oraz za † tatę Jana Szymańskiego.

 

WTOREK – dnia 31.01.2020

8.00 Za †† Elizę i Tadeusza Borg oraz †† Mariannę i Józefa Kowalcze.

10.00 Pogrzebowa: Za † Janinę Wojcieszek.

18.30 1. Za †† rodziców Janinę i Jana oraz † babcię Stefanię.

 1. Za † tatę Marcelego w 80. rocznicę śmierci, †† mamę Bernadetę, †† siostry: Annę i Genowefę, †† krewnych, znajomych i dusze w czyśćcu cierpiące.

ŚRODA – dnia 01.04.2020

8.00 1. Za † męża Kazimierza w 5. rocznicę śmierci i † córkę Urszulę oraz †† rodziców, siostrę Zofię, jej męża i córkę Halinę.

 1. O zdrowie i błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Piekarskiej dla syna Adama, córek Małgorzaty i Moniki z rodzinami oraz o życie wieczne dla † męża Romana.

18.30 1. Za †† Leokadię Wieczorek w 14. rocznicę śmierci oraz jaj męża Emila i †† krewnych z obu stron.

 1. Za † wnuka Bogdana w rocznicę urodzin, †† rodziców Rozalię i Konrada oraz †† pokrewieństwo.

 

CZWARTEK – dnia 02.04.2020 – I. czw.m-ca

8.00 Za †† mamę Annę w 14. rocznicę śmierci i ojca Rudolfa w 30. rocznicę śmierci.

18.30 1. W intencji ministrantów, ich rodziców; o nowe powołania kapłańskie i zakonne  z naszej parafii oraz przez wstawiennictwo św. Jacka Odrowąża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha Świętego dla nadzwyczajnych szafarzy i ich rodzin.

 1. Przez pośrednictwo św. Tarsycjusza, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Wojciecha z okazji 12. urodzin i jego rodziny.
 2. Za † męża Rudolfa Wacławczyk w rocznicę urodzin, †† rodziców z obu stron oraz Anielę i Herberta Swadźba, Marię i Władysława Franczak, Stefanię i Andrzeja Grabocińskich oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PIĄTEK – dnia 03.04.2020 – I. pt. m-ca

8.00 Za Parafian.

16.00 Za † Margotę Ciaciek, †† Henryka i Stanisława.

18.30 Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w intencji Straży Honorowej, opiekuna ks. Michała i wszystkich żyjących i zmarłych członków oraz dzieci po wczesnej Komunii Świętej.

 

SOBOTA – dnia 04.04.2020 – I. sb. m-ca

  8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

12.00 W intencji Ojczyzny.

18.30 Za † męża Józefa Kuźnar w 20. rocznicę śmierci.

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – dnia 05.04.2020

7.30 Za † męża i ojca Henryka Wójcika w 13. rocznicę śmierci, †† rodziców, †† pokrewieństwo oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 W intencji p. Henryka Stachnio w 85. rocznicę urodzin, z podziękowaniem Panu Bogu za przeżyte lata w zdrowiu, z prośbą o błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na każdy dzień. (TD)

10.30 W intencji Jurka w 4. rocznicę urodzin, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Piekarskiej i Aniołów Stróżów dla Solenizanta, jego braciszka i rodziców.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla Jubilatów Magdaleny i Bronisława Salwiczek w 50. rocznicę ślubu oraz p. Magdaleny z okazji 70. rocznicy urodzin i całej rodziny. (TD)

16.00 O błogosławieństwo Boże i dary Ducha Świętego oraz wszelkie łaski i zdrowie dla Magdy z dziećmi i mężem, Tomka z synem i żoną, Grzegorza z dziećmi, Ani i Antoniego Kiepury.

18.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dary Ducha Świętego dla p. Barbary, córek, a szczególnie wnuczek na czas zbliżających się egzaminów.

Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus nie godzi się na zło, nie staje przed grobem bez wzruszenia. Jezus kocha także w ludzki sposób. I dlatego wzywa do życia. „Łazarzu, wyjdź na zewnątrz!”. Te słowa kieruje również do każdego z nas. Wyjdź z więzienia, w którym się zamknąłeś, rezygnując z ideałów i prawdziwych wartości, żyjąc w iluzjach. A także zrzuć „krępujące cię chusty i opaski!”. Czyli zerwij więzy, które na siebie nałożyłeś, albo pozwoliłeś, by uczynili to inni.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni w łączności modlitewnej.
 2. Nadal obowiązują wszystkie zarządzenia ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca. Prosimy o zapoznanie się z nimi na naszej stronie internetowej oraz w gablotce.
 3. Msze św. w kościele, sprawowane są zgodnie z planem intencji, bez udziału wiernych.
 4. Zachęcamy do łączności duchowej i uczestniczenia we Mszach św., wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach za pomocą mediów.
 5. Przypominamy, że codziennie o godz. 20.30 księża modlą się modlitwą różańcową w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego. Wiernych zachęcamy w tym czasie do łączenia się w modlitwie różańcowej w domach.
 6. Kancelaria Parafialna będzie nieczynna za wyjątkiem spraw pilnych. Pozostałe sprawy można załatwiać telefonicznie.
 7. Bóg zapłać za dar modlitwy i każdy gest okazywanej życzliwości. Trwajmy w jedności modlitewnej w intencji uwolnienia od epidemii.