Jezus mówi do nas: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Okazywanie miłości zwłaszcza w codzienności, może nie być łatwe. Nieporozumienia, monotonia, trudności życiowe czasem przesłaniają piękno drugiego człowieka, wdzięczność za jego obecność i pragnienie dobra dla niego. Tymczasem Jezus chce, abyśmy mimo wszystko się wzajemnie miłowali. W Nim jest źródło miłości, nie w nas. Prośmy Jezusa, aby uzdalniał nasze serca do kochania.

1. Dzisiaj rocznicę urodzin obchodzi ks. abp. Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele o godz. 17.45, w tygodniu o 18.00.
  3. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie radca prawny.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Rity. O godz. 17.45 zapraszamy na różaniec w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów i wszystkich parafian na spotkanie z przedstawicielami komisariatu policji na osiedlu Tysiąclecia, na temat „Bezpieczeństwo – problemy i oczekiwania mieszkańców”.
  6. W tym dniu po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową naszej parafii.
  7. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to dzień modlitw za Kościół w Chinach, pamiętajmy w modlitwach o katolikach tam mieszkających.
  8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. rocznicową dzieci klas 4, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii Św. Od godz. 16.30 będzie także okazja do spowiedzi świętej.
  9. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Matki, nasze mamy polecamy modlitwie a na Mszę św. w ich intencji zapraszamy o godz. 16.00.
  10. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium w Piekarach Śl. Z naszej parafii pielgrzymka wyruszy po krótkim nabożeństwie, o godz. 5.45. Wszystkich panów i chłopców zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania do Piekarskiej Pani.
  11. W tym dniu przed kościołem Dzieci Maryi będą rozprowadzać pyszne ciasta, których nabycie gorąco polecamy. Zebrane w ten sposób ofiary przeznaczone będą na wyjazd na wycieczkę tej grupy parafialnej.
  12. Jak już wspominaliśmy - w sobotę 8-go czerwca odbędzie się w naszej parafii letni festyn parafialny „Na Górnym”. W programie wiele atrakcji, m.in. występy artystyczne dzieci szkolnych i przedszkolaków, prezentacja straży pożarnej, zabawa na dmuchańcu, zabawa fantowa i konkursy dla dzieci, biesiada, rysunkowe kalambury, tańce integracyjne, koncert zespołu a także swojskie dania na ciepło i słodki poczęstunek. Więcej szczegółów na temat festynu w gablotce oraz w gazetce „Na Górnym”. Jak co roku będzie można wspomóc nasze przedsięwzięcie. Pragniemy obdarować upominkami jak największą ilość dzieci, dlatego prosimy o przynoszenie maskotek, oraz książek dla najmłodszych. Można też złożyć ofiarę pieniężną, dostarczyć ją księdzu proboszczowi lub złożyć w kancelarii w godzinach urzędowania. Deklaracje na ten cel umieszczono w gazetce oraz na stolikach pod chórem. Za każdy dar serca składamy gorące Bóg zapłać.
  13. Informujemy, że Teatr Franciszka, zaprasza na musical „Ewangelia według… Kobiet”. Przedstawienie odbędzie się 22 maja o godz. 19.00 w sali Miasta Ogrodów w Katowicach. Szczegóły w gablocie.
  14. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy m.in. odpowiedź na pytanie „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” oraz artykuł o ustanowionym pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity. W Małym Gościu o tym dlaczego w pierwszy piątek mamy czcić Serce Pana Jezusa a w pierwszą sobotę Serce Matki Bożej?
  15. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za dar modlitwy, każdą życzliwość i dar ofiary materialnej. Niech Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.