Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 09.05.2020

8.00 Za †† z rodzin Sensuła, Motyl, Budny, Małecki, Gintrowicz i Gawor oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha św. dla p. Zbigniewa z okazji urodzin oraz o opiekę dla całej rodziny a zwłaszcza o uzdrowienie dla p. Bożeny walczącej z nowotworem.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Św. dla p. Jana z okazji 70. rocznicy urodzin oraz opiekę dla rodziny. (TD)
 2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Michała z okazji 10. urodzin.

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 10.05.2020

7.30 Za †† rodziców Kazimierza, Florentynę i Adelę oraz †† dziadków z obu stron.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Tarsycjusza, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Mateusza z okazji 12 urodzin i opiekę dla całej rodziny.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Marceliny i Kacperka oraz ich rodziców.

12.00 W intencji  ks. Michała rocznicę święceń kapłańskich, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i dar powołania, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi.

18.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zdrowie, wiarę, nadzieję i miłość dla Magdy z rodziną, Tomka z rodziną, Grzegorza i jego dzieci, Ani i Antoniego.

20.30 Recytowana: Za †† Kazimierę i Władysława Lorenc oraz Elżbietę Piętkę.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 11.05.2020

8.00 1. Za †† Wiktora i Kazimierza Pszeniczko oraz †† z rodziny.    

 1. Za † Marka Wojtunika.
 2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia dla cioci Teresy.

18.30 W intencji  ks. Jakuba w 1. rocznicę święceń kapłańskich, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i dar powołania, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi.

 

WTOREK – dnia 12.05.2020

8.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem dobremu Bogu za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą  o Boże błogosławieństwo dla Krystyny i Roberta.

18.30 1. Za †† Gabrielę i Huberta Biskup oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za †† rodziców Dorotę i Norberta Synowiec, Genowefę i Władysława Konieczny oraz za †† z rodzin: Misterek i Kon.

ŚRODA – dnia 13.05.2020

8.00 1. W intencji p. Zofii z okazji imienin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże.

 1. Za †† rodziców z obu stron: Józefę i Edmunda, Marię, Janinę i Mieczysława, †† Kazimierę i Grzegorza oraz dusze w czyśćcu cierpiące.
 2. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Aniołów Stróżów dla syna Adama, córek Małgorzaty i Moniki z rodzinami.

18.30 Za pośrednictwem Matki Bożej Piekarskiej, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo na każdy dzień życia dla p. Grzegorza z okazji urodzin.

19.30 O ducha pokuty w naszej parafii oraz przez pośrednictwo świętego Jana Pawła II o potrzebne łaski dla papieża Franciszka, Kościoła, Radia Maryja i ofiarodawców.

         Różaniec Fatimski.

CZWARTEK – dnia 14.05.2020 – święto św. Macieja, Apostoła

8.00 Za † ojca Jana Pawłowskiego w rocznicę urodzin i † mamę Elfrydę.

18.30 1. Do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez Niepokalaną Maryję w intencji Bractwa Trzeźwości z prośbą o nawrócenie uzależnionych i ich rodzin, trzeźwość w narodzie, o moc Ducha Świętego dla modlących się w tej intencji i radość życia wiecznego dla †† członków grupy.

 1. Za †† rodziców Adelę i Józefa, †† braci Tadeusza i Eugeniusza, †† dziadków Katarzynę i Błażeja oraz Krystynę Bartnikiewicz i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PIĄTEK – dnia 15.05.2020

8.00 W intencji rodziny Melanii i Józefa Grabowskich.

15.00 W godzinie miłosierdzia za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 Za †† rodziców: Aleksandrę i Władysława, siostrę Czesławę, †† z rodziny i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

SOBOTA – dnia 16.05.2020 – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz., patrona Polski

8.00 1. Za †† rodziców Zofię i Zygmunta Rosińskich, męża Franciszka, siostrę Helenę, †† braci, teściów, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † przyjaciółkę Wiesławę w 2. rocznicę śmierci.

18.30 Za † męża Bolesława Bury, †† rodziców z obu stron i szwagra Józefa.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 17.05.2020

7.30 Do Miłosierdzia Bożego, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi, św. Faustyny i świętych patronów, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie duszy i ciała, o przemianę serc, dary Ducha Świętego, powrót do sakramentów świętych i Bożą Opatrzność dla Krystyny z okazji urodzin, : Anny, Marka, Agaty, Szymona, Pauliny, Tomasza, Marty, Gabrieli, Marianny, Tadeusza, Danuty, Wacława, o uzdrowienie z choroby nowotworowej dla Bogdana.

9.00 W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii, księdza proboszcza Józefa, księży wikarych: Michała i Jakuba, z podziękowaniem za wszelkie dobro i otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha Świętego na czas dalszej posługi.

10.30 Do Miłosierdzia Bożego za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Beaty z okazji 45. rocznicy urodzin oraz o zdrowie i błogosławieństwo dla jej mamy Małgorzaty.

12.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i światło Ducha Świętego dla Moniki z okazji urodzin.

18.30 Za †† rodziców Alfreda i Gertrudę w 40. rocznicę śmierci taty, †† rodziców chrzestnych Elfrydę i Jerzego, †† dziadków i krewnych oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Za † Macieja Bożek oraz †† z rodziny Bożek.

Ogłoszenia duszpasterskie

W niedzielę gromadzimy się na Eucharystii aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie. Bóg wezwał nas z ciemności do swego przedziwnego światła, byśmy swym życiem uświęcali ziemię. Przepraszajmy za grzechy aby dostąpić przebaczenia i przez sakramentalne znaki dostrzec Boga, który w Chrystusie zbliża się do grzesznych ludzi.

 

 1. W poniedziałek 11-go maja przypada pierwsza rocznica święceń kapłańskich ks. Jakuba. Z tej okazji będziemy modlić się w jego intencji podczas Mszy św. o godz. 18.30. Naszego wikarego polecamy pamięci modlitewnej.
 2. W środę wspominać będziemy objawienie Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji o godz. 19.30 odprawiona zostanie Msza św. fatimska połączona z modlitwą różańcową.
 3. Także w tym dniu zachęcamy do odmówienia różańca świętego w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Rozważania modlitewne dostępne są na naszej stronie internetowej.
 4. W piątek o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dusz czyśćcowych, z ofiar ze skarbonki.
 5. Ksiądz abp Wiktor Skworc wystosował kolejne Zarządzenie, w którym przypomina o udzielonych dyspensach, zasadach sprawowania Mszy św., sakramentu pokuty oraz sposobie przystępowania do Komunii św. z usilnym zaleceniem, by była to Komunia św. przyjmowana na rękę. Jak wynika z treści Zarządzenia w tym roku nie będzie procesji Bożego Ciała oraz tradycyjnej pielgrzymki pieszej mężczyzn do Piekar Śl. Także pierwsze Komunie św. odbędą się na specjalnych zasadach. Szczegółowa treść Zarządzenia dostępna jest na parafialnej stronie internetowej oraz w gablocie.
 6. Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pośrednictwem mediów. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. niedzielną sprawowaną o godz. 10.30. Można też uczestniczyć osobiście w Mszy św., jednak równocześnie w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 45 osób, w odpowiednich odstępach pomiędzy wiernymi, obowiązkowo w maseczkach.
 7. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji uwolnienia od epidemii, zakażonych i personelu medycznego.
 8. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście.
 9. W sobotę 16-go maja w katowickiej Katedrze odbędą się święcenia prezbiteriatu. Diakonów Śląskiego Seminarium polecamy modlitwie wszystkich wiernych.
 10. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim wiele ciekawych artykułów.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, tę w świątyni jak i tworzoną w Domowych Kościołach, w łączności duchowej. Bóg zapłać za troskę i każdą życzliwość oraz za składane ofiary materialne. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna. Ze stolika można zabrać deklaracje na ten cel.
 12. Informujemy, że zostały wykonane projekty dwóch witraży – św. Jacka Odrowąża, który umieszczony będzie w zakrystii głównej oraz św. Tarsycjusza, w zakrystii ministranckiej. Projekty można obejrzeć na stronie internetowej i w gablotce. Osoby pragnące przyłączyć się do fundacji witraży, proszone są o kontakt z ks. proboszczem lub z kancelarią w godzinach urzędowania.
 13. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech nas chroni i strzeże.

 

 

Inne:

„Msza Święta w intencji jubilatów małżeńskich będzie sprawowana przez Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r., godz. 12.00 do Katowickiej Archikatedry.”