Ogłoszenia duszpasterskie

Ewangelia dzisiejszej niedzieli zabiera nas do wieczernika. Jezus zapewnia uczniów o swojej gotowości oddania życia i pozostawia im zobowiązanie: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Uczestnicząc w uczcie eucharystycznej, prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy potrafili realizować ewangeliczną miłość w naszym życiu.

 Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych i modernizacyjnych. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać!

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe w niedziele o godz. 17.45 a w dni powszednie o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek swoje urodziny obchodzić będzie ks. Damian. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 18.30. Pamiętajmy o solenizancie w swoich modlitwach.
 3. We wtorek o 19.15 zapraszamy na modlitwę poezją Maryjną.
 4. W środę o 17.45 zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio na nabożeństwo majowe, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
 6. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie na spotkanie do salki, na wykład p. Lidii Machaj pt. „Dobre życie po covidzie”.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji dusz czyśćcowych.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszach św. młodzież oazowa będzie rozprowadzać kremówki z okazji rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Młodzież zaprasza także do kawiarenki w patio. Ofiary złożone na ten cel, przeznaczone będą na dofinansowanie rekolekcji wakacyjnych.
 9. Młodzież i studentów zapraszamy na wyjazd rekolekcyjny w Bieszczady, który odbędzie się w dniach 9 – 14 sierpnia. Zapisy i wszelkie informacje w zakrystii do końca maja.
 10. Trwa zgłaszanie kandydatów do Rady Parafialnej. Można to uczynić w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub u ks. proboszcza, najpóźniej do dnia 5 czerwca, szczegóły dotyczące wyborów, umieszczone są w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
 11. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, można go nabyć w zakrystii po Mszach św.
 12. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną i za złożony dzisiaj dar kolekty specjalnej, także ten wpłacany na konto. Prośmy Pana o błogosławieństwo na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Diecezjalne:

 • Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się 29 maja pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.
 • Program pielgrzymki:
 • 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP;
 • 8.30 – Modlitwa różańcowa. Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy;
 • 9.30 – Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów. Słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego;
 • 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Jana Romeo Pawłowskiego z Watykanu;
 • 13.45 – Godzina ewangelizacyjna ze św. Józefem i bł. ks. Janem Machą;
 • 15.00 – Nabożeństwo majowe pod przewodnictwem abp. koadiutora Adriana Galbasa SAC.

 

 • Środowiska medyczne szpitali, hospicjów, domów pomocy społecznej i ośrodków pielęgnacyjnych zapraszamy w dn. 20–22 maja do udziału w ogólnopolskiej pielgrzymce pracowników Służby Zdrowia na Jasnej Górze. Pielgrzymowanie to będzie miało dwojaką formę: pieszej pielgrzymki (zapisy: [email protected]) albo rekolekcji dla środowiska medycznego. Eucharystia pod przewodnictwem abp Wojciecha Polaka, prymasa Polski będzie sprawowana w niedzielę 22 maja o godz. 11 na Wałach Jasnogórskich.

 

 • Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w salkach parafii mariackiej w Katowicach, w środę 25 maja o godz. 19. Rozpoczęcie Eucharystią w kaplicy, a następnie okazja do wysłuchania prelekcji o. prof. dr. hab. Mariana Machinka MSF: „Kwestia tzw. testamentu pacjenta”.

 

 • Widowisko muzyczno-multimedialne pt. „Komplementy dla Najpiękniejszej”, będące fuzją teatru, koncertu i filmu zostanie wystawione w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce Leszczynach w niedzielę 15 maja o godz. 18. Bilety do nabycia on-line na stronie na stronie chck.pl i www.ckecl.pl/kup-bilet/ oraz w kasach ChCK oraz CKE. Spektakl jest organizowany przez Wydział Katechetyczny, Katolicką Fundację Młodzi dla Młodych, Teatr Kozubka oraz stypendystów studium Teatru Franciszka.