Ogłoszenia duszpasterskie

 

 Dziś zebrana zostanie kolekta przeznaczona na opłacenie rachunków za media. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś po raz ostatni zapraszamy na nabożeństwo kolędowe o godz. 17.45.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy Róże Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na wieczorną Mszę św.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na próbę parafialną scholę.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę poezją bożonarodzeniową i kolędami.
 5. W czwartek obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Obchodzone jest jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta zebrana w tym dniu przekazana będzie na zakony kontemplacyjne. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Prosimy przynieść świece gromnice.
 6. W piątek obchodzić będziemy wspomnienie św. Błażeja patrona chorób gardła.
 7. W czwartek o godz. 10.00 tradycyjnie odbędzie się spotkanie seniorów w salce, natomiast w piątek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 17.45 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w piątek o godz. 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, w sobotę o godz. 12.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.
 9. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 10. Zapraszamy do spowiedzi św. dzieci w piątek od. godz. 16.30 a następnie na Mszę św. szkolną o 17.00. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. w piątek o godz. 18.00, następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy skarbczyki dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.
 12. W środę o godz. 18.30, zapraszamy na Mszę św. wszystkich Parafian, którzy otwarli drzwi swoich domów podczas odwiedzin kolędowych. Pragniemy w tej Eucharystii polecać te rodziny Bożej opiece oraz prosić o błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku.
 13. W czwartek rozpoczną się warsztaty pisania ikon. Zapraszamy do podziemi kościoła o godz. 17.00.
 14. Gorąco dziękujemy za szeroki odzew na apel p. Wojciecha, który organizuje transporty humanitarne do Ukrainy. Cały czas trwa zbiórka artykułów, które będą sukcesywnie zawożone potrzebującym ukraińskim cywilom i żołnierzom. Prosimy przede wszystkim o świece, chusteczki nawilżane, prowiant typu konserwy, makarony, kasze, ryż. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać!
 15. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego – do nabycia w zakrystii.
 16. Bóg zapłać za dar wspólnoty modlitewnej, za okazywaną życzliwość i złożone ofiary. Prośmy Pana o błogosławieństwo w nadchodzącym tygodniu.