Ogłoszenia duszpasterskie

Każda Eucharystia to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy my mogli narodzić się do  życia, życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim. Jak marnotrawny syn wyznajmy przed Ojcem, który jest w niebie nasz grzech, abyśmy otrzymawszy przebaczenie, mogli złożyć podczas tej Eucharystii uwielbienie i dziękczynienie Bogu Ojcu, za to, że nieustannie przebacza nam nasze niewierności.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 2. W poniedziałek o godz. 19.00 zapraszamy narzeczonych na 2 naukę przedślubną.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie do salki na spotkanie z aktorem Bernardem Krawczykiem.
 5. W tym dniu po wieczornej Mszy św. w salce nr 2 odbędzie się spotkanie Straży Honorowej.
 6. Także w czwartek odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Jej członków zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na probostwo na spotkanie z Ks. Romanem Chromym Dyrektorem Duszpasterstwa Ogólnego.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. odprawianą za dusze w czyśćcu cierpiące z ofiar ze skarbonki.
 8. W tym dniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw Drogi Krzyżowej. Pójdziemy wszyscy Drogą Krzyżową ulicami Osiedla Tysiąclecia. Nabożeństwo rozpocznie się ok. godz. 18.45 w kościele na Dolnym Tysiącleciu a zakończy w naszej parafii ok 21.00 Apelem Maryjnym. Prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami. Jest to ważne wydarzenie parafialne dlatego aby wszyscy mogli wziąć w nim udział, Msza św. wieczorna w tym dniu, odprawiona będzie pół godziny wcześniej tj. o godz. 18.00.
 9. W dniach od poniedziałku do czwartku włącznie odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na świecie. Elektrośmieci będzie można składować z tyłu kościoła w miejscu oznaczonym, za śmietnikiem.
 10. Informujemy, że kontynuowane są prace przy montażu wentylacji. Msze św. odprawiane będą w kościele, jednak za ewentualne utrudnienia przepraszamy.
 11. Za tydzień rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne oraz rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.
 12. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć palmy wielkanocne.
 13. Informujemy, że 22 marca w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Szczegóły na plakacie i zaproszeniach umieszczonych na stolikach pod chórem.
 14. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego a w nim m.in., w nim wiele ciekawych artykułów.
 15. Bóg zapłać za dar modlitwy eucharystycznej, za każdą życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na prace remontowe w naszej świątyni. Gorąco ją polecamy. Deklaracje można odebrać od ministrantów i ze stolika. Niech dobry Pan błogosławi nam na kolejny tydzień wielkiego postu.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • We wtorki zapraszamy na Modlitwę Wieczorną o godz. 19.15.
 • W piątki zapraszamy młodzież na wieczorną Eucharystię a następnie na spotkania Oazy Młodzieżowej do salki;
 • W soboty zapraszamy na spotkania:
  • Ministrantów o godz. 9.00
  • Dzieci Maryi o godz. 10.00
  • Scholę Dziecięcą o godz. 9.00
 • Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w sobotę 24 marca. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • Ks. Proboszcz organizuje pielgrzymkę „Śladami świętych” do Włoch w dniach od 08 do 16 lipca 2018r. Szczegóły pielgrzymki umieszczono na plakacie w gablotce i na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania.
 • 20 marca, o godz. 18.45 w kościele na Dolnym Tysiącleciu odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią, na temat „Pasja życia wiarą”. W czasie spotkania będzie można nabyć książki autora, z których dochód przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. Szczegóły na plakatach.