Jezus, Dobry Pasterz, mówi o nas, którzy za Nim idziemy, jako o swoich owcach: „Nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki”. Jezus zwyciężył, ma moc, żeby nas obronić przed złem. Podążajmy za Nim z radością, pamiętając o celu naszej ziemskiej wędrówki, jakim jest życie wieczne z Bogiem.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na prace remontowe schodów i obejścia przed kancelarią. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym tygodniu przypadają także kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 17.45, w dni powszednie o 18.00.
  3. W poniedziałek o godz. 19.30 zapraszamy na pierwszą w tym roku Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, połączoną z modlitwą różańcową. Tradycyjnie zakończymy ją procesją wokół kościoła, prosimy przynieść świece z okapnikami.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie czcicieli św. Ojca Pio.
  5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na wykład „Wpływ aktywności fizycznej na zdrowie w każdym wieku”.
  6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Dusz czyśćcowych.
  7. Informujemy, że w sobotę 8-go czerwca odbędzie się w naszej parafii letni festyn rodzinny „Na Górnym”. Pragniemy jak co roku spotkać się u Pani Piekarskiej by miło spędzić czas z rodzinami, znajomymi, sąsiadami. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w organizację Festynu, mają ciekawe pomysły oraz chętne ręce do pomocy prosimy o kontakt z Ks. Proboszczem. W przyszłym tygodniu więcej szczegółów na ten temat a już dzisiaj wszystkich na to wydarzenie zapraszamy.
  8. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
  9. Bóg zapłać za wspólnotę ołtarza, za dar modlitwy, każdą życzliwość i dar ofiary materialnej. Niech Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

• Fundacja TVS w porozumieniu z Klubem Inteligencji Katolickiej w Katowicach pragnie zaprosić wszystkie dzieci wraz z opiekunami na festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „I przez nas ma świat lepszym być”. Organizowana w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny impreza odbędzie się w sobotę 1.06.2019 roku na Placu przy ulicy Jordana w Katowicach. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla dzieci: smaczny poczęstunek, występy artystyczne zespołu Animo Anima, gry i zabawy sportowe, rysunki sensoryczne, dmuchańce, konkursy z nagrodami, pokazy jednostek specjalistycznych (Straż Pożarna, Policja). Festyn rozpocznie się mszą świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla o godzinie 12:00. Wstęp na imprezę jest wolny!