Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 02.05.2020 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. (I. sb. m–ca)

8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

10.30 Za † Genowefę Orłów – zamówiona przez Iwonę Toboła z rodziną.

12.00 W intencji Ojczyzny.

18.30 Za † męża i ojca Krzysztofa Szopa w 12. rocznicę śmierci, jego † mamę Leokadię w 4. rocznicę śmierci, † ojca Bogusława oraz †† braci Roberta i Jarosława.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – dnia 03.05.2020

7.30 Za †† Jana i Marię Dolinkiewicz, ich †† rodziców, †† córkę Urszulę i synową Marię Dolinkiewicz.

9.00 W intencji mamy Stanisławy, z podziękowaniem za przeżyte lata, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia.

10.30 1. W intencji rodziny Sensuła, dziękując Bogu Wszechmogącemu za wiarę, nadzieję i miłość.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża dla Kubusia w 2. rocznicę urodzin oraz dla rodziców, rodziców chrzestnych i o zdrowie dla całej rodziny.

12.00 Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Aniołów Stróżów, oraz o szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla siostry Elżbiety.

18.30 Za †† mamę Zofię, babcię Helenę, szwagra Adama, †† bliskich z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Do Opatrzności Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla syna Adriana z okazji 40. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 04.05.2020 - wsp. św. Floriana, męcz., patrona archidiecezji

8.00 1. Za †† rodziców Czesławę i Edwarda, †† dziadków z obu stron, krewnych, szwagra Zdzisława i dusze w czyśćcu cierpiące.  

 1. Za † syna Jacka Kasprzak i † ojca Leonarda Kasprzak.

18.30 W intencji Aleksandry z okazji urodzin, z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o dalszą Bożą opiekę i dary Ducha Świętego na każdy dzień.

 

WTOREK – dnia 05.05.2020

8.00 1. Za mamę † Anielę Głowala w rocznicę urodzin i † ojca Gotfryda.

 1. W 30. dzień po śmierci córeczki Neli, z prośbą o potrzebne łaski i błogosławieństwo dla jej rodziców i brata.

18.30 1. Za †† dziadków Irenę, Stanisława, Jadwigę, Annę, Wincentego, Agnieszkę, Antoniego, Michalinę, Mariana i dusze w czyśćcu cierpiące.

 1. Za † Bożenę Głowik–Cyrnal w rocznicę urodzin.

ŚRODA – dnia 06.05.2020 – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

8.00 Za † Wacława Ruszczyk i †† rodziców z obu stron.

18.30 1. Za † Barbarę Tolpa – zamówiona przez Krystynę z Ostrzechowa.

 1. Za † Henryka w rocznicę śmierci, †† Mariannę, Wojciecha i Leokadię.

 

CZWARTEK – dnia 07.05.2020 (I czw. m-ca)

8.00 Za † żonę Alicję w 15. rocznicę śmierci, †† z rodzin Szych i Olejarczyk.

18.30 1. W intencji ministrantów, ich rodziców; o nowe powołania kapłańskie i zakonne  z naszej parafii oraz przez wstawiennictwo św. Jacka Odrowąża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o światło Ducha Świętego dla nadzwyczajnych szafarzy i ich rodzin.

 1. Za † męża Stanisława oraz †† teściów Emilię i Kazimierza.

 

PIĄTEK – dnia 08.05.2020 – uroczystość św. Stanisława, Bpa i męcz., głównego patrona Polski

8.00 Za † ojca Stanisława w rocznicę urodzin.

18.30 1. W intencji Kościoła Domowego i Oazy Młodzieżowej.

 1. Za † Beatę Wołkowską – zamówiona przez Jacka i Annę Łęgowik.

 

SOBOTA – dnia 09.05.2020

8.00 Za †† z rodzin Sensuła, Motyl, Budny, Małecki, Gintrowicz i Gawor oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

18.30 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha św. dla p. Zbigniewa z okazji urodzin oraz o opiekę dla całej rodziny a zwłaszcza o uzdrowienie dla p. Bożeny walczącej z nowotworem.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Św. dla p. Jana z okazji 70. rocznicy urodzin oraz opiekę dla rodziny. (TD)

 

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 10.05.2020

7.30 Za †† rodziców Kazimierza, Florentynę i Adelę oraz †† dziadków z obu stron.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej i św. Tarsycjusza, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Mateusza z okazji 12 urodzin i opiekę dla całej rodziny.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za dar życia, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Marceliny i Kacperka oraz ich rodziców.

12.00 W intencji  ks. Michała rocznicę święceń kapłańskich, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski i dar powołania, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na każdy dzień kapłańskiej posługi.

18.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego, zdrowie, wiarę, nadzieję i miłość dla Magdy z rodziną, Tomka z rodziną, Grzegorza i jego dzieci, Ani i Antoniego.

20.30 Recytowana: Za Parafian.

Ogłoszenia duszpasterskie

Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Dlatego jest On naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, mamy modlić się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

 

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie misyjne i zakonne.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pamiętajmy w modlitwach o nowych powołaniach do służby Bogu.
 3. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji ks. Michała. W tym dniu przypada kolejna rocznica jego święceń kapłańskich, Jubilata polecamy pamięci modlitewnej.
 4. Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pośrednictwem mediów. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. niedzielną sprawowaną o godz. 10.30. Można też uczestniczyć osobiście w Mszy św., jednak równocześnie w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 45 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady oraz wszystkich nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. zachowania odpowiedniej odległości i obowiązkowego zasłaniania twarzy maseczką.
 5. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji uwolnienia od epidemii, zakażonych i personelu medycznego.
 6. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście.
 7. Przypominamy, że nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00. W jej miejsce odprawiana jest Msza św. recytowana o godz. 20.30. Msze św. w intencji nowoochrzczonych i rocznych dzieci będą sprawowane w pierwsze dwie niedziele miesiąca o godz. 12.00.
 8. W Gościu Niedzielnym m.in. zdrowym i niezdrowym kulcie Maryi – czym są i jak je od siebie odróżnić.
 9. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną zarówno tę w świątyni jak i tworzoną w łączności duchowej. Bóg zapłać za okazywaną życzliwość, za składane ofiary.
 10. Niech dobry Pan błogosławi nam na rozpoczynający się tydzień.