Ogłoszenia duszpasterskie

Jako Chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas Mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: „Błogosławieni jesteście…”.

Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona będzie na kontynuowanie prac remontowych w podziemiach kościoła. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać!

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W poniedziałek o 19.15 dyżurować będzie radca prawny.
 3. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z radcą prawnym.
 4. W czwartek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas oraz o blaskach i cieniach pracy nauczyciela. W Małym Gościu dla dzieci, bezpłatny dodatek - kalendarz na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas oraz o marzeniach Roberta Kubicy z czasów, gdy był 15-latkiem i o tych które ma teraz.
 6. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za dar kolekty specjalnej. Życzymy błogosławionego wypoczynku tym, którzy wyjeżdżają na ferie a także pracującym. Niech Bóg nam błogosławi.

 

Inne:

 

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Kolejny cykl nauk przedślubnych rozpocznie się w miesiącu marcu.
 • Trwają zapisy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w Ustroniu Nierodzimiu w dniach 22 – 24 marca. Lista dostępna jest w zakrystii po Mszach św. i kancelarii w godzinach urzędowania.
 • Chór Dei Patris z parafii na Dolnym Tysiącleciu zaprasza osoby pragnące dołączyć do grona śpiewających. Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablotce.
 • Parafia na Osiedlu Witosa organizuje 9-dniową pielgrzymkę do Medugorje ze zwiedzaniem Chorwacji i wypoczynkiem nad Adriatykiem. Wyjazd 29 czerwca. Szczegóły na plakacie.