Ogłoszenia duszpasterskie

Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa – wbrew czynnikom zewnętrznym – przyniosło obfity połów ryb. Niech obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości na przyjęcie wezwania Jezusa do pójścia za Nim, do zaufania Mu w wydarzeniach dnia codziennego.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, z tej okazji w naszej parafii obchodzić będziemy dzień chorego. O godz. 11.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji chorych i starszych parafian, z błogosławieństwem lourdzkim. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie wspólnotowe w salce.
 3. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na walentynkowe spotkanie przy kawie i grach planszowych.
 4. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
 5. Rozpoczynamy ferie zimowe. Niech będzie to czas dobrego i bezpiecznego wypoczynku od nauki, pamiętajmy jednak by mimo czasu wolnego, trwać w kontakcie z Bogiem w codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.
 6. Dziś (w niedzielę 10-go) o godz. 17.00 w Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Uwielbienie z mocą” i spotkanie wspólnot modlitewnych. Zagra zespół J.E.G.O. band. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie.
 7. Parafia na Osiedlu Witosa organizuje 9-dniową pielgrzymkę do Medugorje ze zwiedzaniem Chorwacji i wypoczynkiem nad Adriatykiem. Wyjazd 29 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 8. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, w nim m.in. dlaczego Maryja płakała nad światem, czyli o orędziu Matki Bożej z Akity oraz nadprzyrodzonych wydarzeniach, które towarzyszyły objawieniom przez wiele lat.
 9. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za złożone ofiary, które przekazane będą na cele archidiecezji. W przyszłą niedzielę zostanie zebrana kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje. Niech Pan błogosławi nam na czas wakacyjnego wypoczynku i pracy.

 

Inne:

 

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Kolejny cykl nauk przedślubnych rozpocznie się w miesiącu marcu.
 • Trwają zapisy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w Ustroniu Nierodzimiu w dniach 22 – 24 marca. Lista dostępna jest w zakrystii po Mszach św. i kancelarii w godzinach urzędowania.
 • Chór Dei Patris z parafii na Dolnym Tysiącleciu zaprasza osoby pragnące dołączyć do grona śpiewających. Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablotce.