Ogłoszenia duszpasterskie

 Dzisiaj zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na spłatę kolejnej raty za pompę ciepła.

Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących.
 2. Dziś też w archidiecezji katowickiej obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Polecajmy Bogu organistów, psalmistów i wszystkich, którzy śpiewem i grą na instrumentach ubogacają modlitwę.
 3. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych zalecanych w wypominkach.
 4. We wtorek o godz. 19.15 modlitwa wieczorna.
 5. W środę o godz. 17.45 zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci na nabożeństwo, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie seniorów w salce.
 7. W tym dniu po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową.
 8. Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Tarsycjusza, w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy ministrantów z rodzinami na Mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 9. W sobotę na wieczornej Mszy św. oraz w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. gościć będziemy Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą oni Słowo Boże, a przed kościołem rozprowadzać będą kalendarze misyjne na 2024 rok.
 10. W kancelarii, w godzinach urzędowania, dostępne są już świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz świąteczne opłatki. Zachęcamy do ich nabycia, a przez to do wspierania caritasowych akcji pomocowych.
 11. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, w niej ciekawe artykuły o modlitwach za dusze zmarłych i o odpustach. Jest też nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 12. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za okazywaną życzliwość i złożony dziś dar kolekty specjalnej. Dziękujemy także za ofiary wpłacane na konto parafii.
 13. Prośmy Pana by hojnie nam błogosławił na rozpoczynający się tydzień.

 

Inne parafialne:

 • Informujemy, że odwiedziny kolędowe odbędą się w tradycyjnej formie. Rozpoczniemy je 2 grudnia. Dokładny plan umieszczony jest w gablotce i na stronie internetowej. W tym roku odwiedziny kolędowe rozpoczną się od górnych pięter.
 • Powstaje nowa Róża Różańcowa - Św. Jana Pawła II. Chętne osoby pragnące przyłączyć się do tej inicjatywy modlitewnej zapraszamy do zapisania się w zakrystii.
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy na spotkania w dziecięcych grupach formacyjnych:

- w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy ministrantów

- w sobotę o godz. 10.00 – Dzieci Maryi,

- w piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie młodzieży.

 

Diecezjalne:

 • Soliści i zespoły z parafii mogą wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 27 listopada. na stronie www.mfkip.pl