Ogłoszenia duszpasterskie

Gromadzimy się wokół ołtarza by oddać Bogu chwałę. W sposób szczególny spotykamy tu Pana Boga – w Jego słowie, w Komunii św., w drugim człowieku, wyznając wraz z nim wiarę we wszechmocnego i miłosiernego Boga. Niech Boża obecność doświadczana w kościele podczas Mszy św. towarzyszy nam w codzienności. Przywołujmy w sercu imię Jezusa, wyrażajmy w modlitwie pragnienie zmartwychwstania, dziękujmy Bogu za Jego miłość.

 

Witamy w naszej parafii ks. Mariana Neugebauera z Pszczyny, który wygłosi Słowo Boże i zbierze kolektę na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Pszczynie.

Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pamiętajmy w modlitwach o braciach i siostrach prześladowanych za wiarę.

Przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Fundację Papieską „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do udziału we Mszach św. sprawowanych w intencji dusz zalecanych w wypominkach, szczegóły w planie intencji.
 2. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 9.00. Kancelaria Parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na wykład: „Światło jest najważniejsze”, który poprowadzi dr Jacek Kurek.
 5. W czwartek o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej.
 6. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
 7. Z racji wspomnienia św. Cecylii, w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień muzyki liturgicznej.
 8. W tym dniu o godz. 17.45 zapraszamy na nabożeństwo słowno-muzyczne za zmarłych parafian, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatniego roku.
 9. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do salki wszystkich zainteresowanych przygotowaniami do uroczystości barbórkowych.
 10. W niedzielę 24 listopada w naszej dzielnicy w tradycyjnych lokalach wyborczych, w godz. od 7.00 do 19.00, odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedla Tysiąclecia. Szczegóły w gablocie.
 11. Polecamy lekturę czasopism religijnych. W Gościu Niedzielnym m.in. o pokoleniach Niepodległej, czyli o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny.
 12. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na dalsze prace remontowe przy naszej świątyni. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na rozpoczynający się tydzień.

 

Inne:

 

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • W czwartki od godziny 17.00 – 20.00 zapraszamy do salki na kurs pisania ikon.

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • Scholę Dziecięcą w piątki o godz. 17.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.