Ogłoszenia duszpasterskie

Jezus odpowiadając na pytanie, które z przykazań jest największe, mówi o przykazaniu miłości. Taka odpowiedź może wywołać zdziwienie, jeśli miłość rozumiemy jako uczucie i szukanie swojej przyjemności. Przykazanie miłowania Boga całym sobą, czyli we wszystkich strefach naszego życia i miłowanie drugiego człowieka jak siebie samego, jest bardzo konkretne. Wyraża się m.in. w codziennej modlitwie i dobrych czynach, choćby drobnych gestach.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych zalecanych w wypominkach. W tygodniu nabożeństwa w tej intencji odprawiane będą do czwartku włącznie o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek o 17.00 zapraszamy na spotkanie sympatyków Radia Maryja.
 3. W tym dniu o godz. 19.00 pierwsza nauka przedślubna dla narzeczonych.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy do salki seniorów na spotkanie ze Strażą Miejską.
 5. W sobotę wieczorem oraz w niedzielę na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy Misje Święte. Potrwają one do niedzieli 18 listopada. Gorąco polecamy to ważne wydarzenie parafialne a jego dobre owoce gorącej modlitwie. Szczegółowy plan Misji w gablocie i na stronie internetowej.
 6. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. relacja z Rzymu o pięknym obliczu Kościoła, ukazanym przez młodych ludzi podczas synodu oraz o tym czym jest dobra śmierć?
 7. Dziękujemy za wszelkie dobro, za dar modlitwy i złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Papieską Fundację „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Na czas dzisiejszego świętowania i cały nadchodzący tydzień niech dobry Pan nam błogosławi.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.