Ogłoszenia duszpasterskie

 „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła” – mówi Jezus do Bartymeusza w dzisiejszej Ewangelii. „Natychmiast przejrzał i szedł za nim drogą” – komentuje ewangelista Marek. Również my, zgromadzeni w imieniu Jezusa na niedzielnej Eucharystii, chcemy doświadczyć Jego uzdrawiającej mocy. Ten sam Chrystus, który niegdyś przechodził przez Jerycho, jest obecny pośród nas, w swoim słowie i w eucharystycznym chlebie. Otwórzmy nasze serca na Jego przemieniające działanie.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Kolekta przekazana będzie na cele misyjne. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45. W piątek zapraszamy w sposób szczególny rodziny z dziećmi.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy członków Żywego Różańca na spotkanie z wymianą tajemnic a następnie na różaniec i Mszę św. wieczorną.
 3. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
 4. W środę zapraszamy grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci na różaniec, o godz. 17.45, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na lekcje języka angielskiego.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straż Honorową oraz Radę Ekonomiczną.
 7. W kancelarii i zakrystii można składać wypominki za zmarłych. Druki dostępne są na stoliku i na stronie internetowej.
 8. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego, w nim artykuł o papieżu Janie Pawle I-szym, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok.
 9. Bóg zapłać za dar modlitwy, za życzliwość i złożone dzisiaj ofiary na misje. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową.
 • W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00.
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00, na spotkania wspólnotowe z elementami nauki języka angielskiego.
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Diecezjalne:

 • W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych 31 X w parafii śś. ap. Piotra i Pawła w Katowicach odbędzie się X Noc Świętych. Rozpoczyna się Mszą Świętą o 18 30, po Mszy modlitwa, a następnie bal. Chcemy poprzez modlitwę i zabawę dziękować Bogu za świętych i pamiętać o naszym pierwszym i podstawowym powołaniu – powołaniu do świętości. Zapraszamy dorosłych, młodzież, dzieci i całe rodziny. Na balu obowiązuje przebranie za ulubionego świętego. Wydarzenie jest bezpłatne. Więcej informacji na plakatach lub na wydarzeniu na Facebooku: X Noc Świętych.