Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. odprawione będą według porządku niedzielnego. Msza św. wieczorna odprawiona w sobotę, będzie już Mszą św. z liturgii dnia Wszystkich Świętych.

Nie będzie Mszy św. oraz nabożeństw odprawianych na cmentarzu  na Dolnym Tysiącleciu. W zamian za to 1-go listopada w naszej świątyni odbędzie się nabożeństwo za zmarłych o godz. 17.45 a 2-go w Dzień Zaduszny, sprawowana będzie Msza św. za zmarłych o godz. 9.00 w naszej świątyni i równocześnie o tej samej porze w kościele na osiedlu Tysiąclecia Dolnym.

1. Zachęcamy wszystkich parafian by rozłożyć nawiedzanie cmentarzy na całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, pozwoli to uniknąć zgromadzeń a tym samym ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Apelujemy także by ograniczać spotkania między rodzinami.
  2. Od południa uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych przez nawiedzenie kościoła, odmówienie: Ojcze nasz i Wierzę oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego, przystąpienie do spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Zgodnie z dekretem wydanym na polecenie papieża Franciszka, w tym roku odpusty za zmarłych  przedłuża się na cały miesiąc listopad.
  3. W kancelarii i do skarbonki przed ołtarzem można składać wypominki za zmarłych. W listopadzie w intencjach tych, będą odprawiane Msze św. oraz nabożeństwa. Druki znajdują się na stolikach z tyłu kościoła, są także dostępne na parafialnej stronie internetowej.
  4. Osoby, które nie będą mogły nawiedzić cmentarza, mogą zapalić znicz przed naszym Krzyżem Misyjnym lub świeczkę przed Jezusem Miłosiernym.
  5. Ze względu na wprowadzenie czerwonej strefy i związane z tym ograniczenia, w naszym kościele równocześnie może przebywać 96 osób. Obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz utrzymywanie bezpiecznego dystansu.
  6. W dniach 03 i 04 listopada dobędzie się w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Elektrośmieci będzie można składać w wyznaczonym miejscu z tyłu kościoła przy śmietniku do godz. 10.00 w dniu 4 listopada. Pozyskane ze zbiórek i utylizacji elektrośmieci środki finansowe, przekazywane są na wsparcie misji w najbiedniejszych krajach świata.
  7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego w nim o tym, czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim.
  8. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i troskę oraz za złożone ofiary materialne. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień, niech darzy zdrowiem i pokojem serca.

• Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem, do odwołania zawieszone będą spotkania grup parafialnych. Podobnie spotkania seniorów nie będą się odbywać aż do czasu ustabilizowania sytuacji epidemicznej.
  • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  • We wtorek zapraszamy na Modlitwę wieczorną o godz. 19.15.
  • Zapraszamy do Kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu na osobiste spotkanie z Chrystusem.