Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś w Kościele obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, którą papież Franciszek ustanowił przed trzema laty. Wierzymy, że także dziś Chrystus jest obecny w swoim Słowie i chlebie eucharystycznym a pośród nas wypełniają się Boże obietnice. Wzbudźmy w sobie pragnienie słuchania słowa Pana aby mogło zamieszkać w nas z całym swym bogactwem.

 Dzisiejsza kolekta zebrana zostanie przeznaczona na budowę domu rekolekcyjnego w Piekarach Śląskich. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z klasy 3a.
 3. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. W środę zapraszamy grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godz. 17.45 na nabożeństwo, o godz. 18.30 na Msze św., po niej na spotkanie formacyjne.
 5. W sobotę odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 6. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie rozprowadzać przed kościołem ciasto, ofiary złożone będą przeznaczone na wyjazd rekolekcyjny naszej młodzieży podczas ferii. Również w tym dniu  o godz. 16.00 zapraszamy na Mszę św. kolędową mieszkańców bloków przy ul. Tysiąclecia 90 i 92.
 7. Zbliża się wizytacja kanoniczna naszej parafii. Odbędzie się ona w dniach od 4 do 6 lutego. Gościć będziemy ks. bpa Grzegorza Olszowskiego, który będzie sprawował Msze św. i głosił Słowo Boże. Ks. biskup spotka się także z grupami parafialnymi dorosłych, młodzieży, dzieci i katechetami oraz odprawi Mszę św. w intencji chorych i starszych parafian. W niedzielę 6-go lutego ks. bp udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. W niedzielę poprzedzającą wizytację tj. 30-go stycznia, kazania głosić będzie ks. prałat Stanisław Noga, będzie to wprowadzenie duchowe do wizytacji. Szczegółowy plan wizytacji dostępny jest w gablotce i na stronie internetowej parafii. Wydarzenie to polecamy pamięci modlitewnej.
 8. Polecamy gazetkę „Na Górnym” w niej artykuł o babci i dziadku Pana Jezusa a także refleksje parafianki na temat przedstawienia „Gość oczekiwany”. Nowy numer Gościa Niedzielnego dostępny jest w zakrystii po Mszach św.
 9. Bóg zapłać za wspólnotę Eucharystyczną i złożone dzisiaj ofiary.
 10. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

 

Inne parafialne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego,
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową,
 • W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
 • Ministrantów zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00,
 • Młodzież zapraszamy w piątki, na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

Dekanalne:

 • Organizowany jest wyjazd na Zawierzenie Maryi na Jasną Górę w sobotę 5 lutego, z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta w Katowicach. Koszt 45 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej na Osiedlu Witosa

 

Diecezjalne:

 • W niedzielę, 30 stycznia o godz. 14.00 odbędzie się adoracja przy Bożym Żłóbku w bazylice w Katowicach Panewnikach, dla osób przeżywających żałobę po stracie bliskich, zwłaszcza zmarłych w wyniku Covid-19. W ramach adoracji Msza święta oraz nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Nie wszyscy mieli możliwość pożegnać się ze swoimi bliskimi. Modlitwa przed Bożym Dzieciątkiem będzie okazją do wyrażenia swojej wiary, pamięci o bliskich oraz miłości wobec nich. Będzie także pomocą w przejściu przez trudny czas żałoby. Zapraszamy chętnych do Panewnik lub do łączności duchowej z modlącymi się.
 • Światowy Dzień Życia Konsekrowanego odbędzie się w środę 2 lutego. Msza św. w intencji osób konsekrowanych będzie sprawowana w katowickiej katedrze o godz. 12, pod przewodnictwem Arcybiskupa Katowickiego.
 • Msza św. w intencji osób chorych z okazji XXX Światowego Dnia Chorego zostanie odprawiona w piątek 11 lutego o godz. 18 w bazylice piekarskiej. Eucharystii będzie przewodniczył Arcybiskup Katowicki, zapraszamy na nią osoby chore. Eucharystia będzie transmitowana przez Radio eM oraz za pośrednictwem strony internetowej Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej.