Należymy do Boga. Podczas Mszy oraz modlitwy osobistej prosimy o Jego opiekę nad nami i naszymi bliskimi. Wyznajemy wiarę w Boga, który w swojej wszechmocy nie zapomina o konkretnym człowieku – swoim umiłowanym dziecku. Dziś usłyszymy słowa Jezusa: „Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie”. Wypełnianie tego wezwania pozwoli nam być bliżej Boga Ojca, któremu powierzyliśmy nasze życie.

Dzisiejsza niedziela ustanowiona została przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego, jak zaznaczył ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.

Witamy w naszej parafii ukraińską artystkę Irynę Krill, która zagra w czasie Mszy św. na ukraińskim instrumencie ludowym – bandurze.

Dzisiejsza kolekta przekazana będzie na potrzeby archidiecezji. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

1. Dziś o godz. 17.45 zapraszamy na koncert kolęd i pieśni w wykonaniu Iryny Krill z Ukrainy.
  2. W poniedziałek o godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
  3. We wtorek o godz. 17.45 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  4. We wtorek o 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Grupę Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  6. W czwartek o 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie, na którym z okazji dni Babci i Dziadka wystąpią dzieci z Przedszkola nr 90 im. Wróbelka Elemelka.
  7. W tym dniu po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe Straży Honorowej, Róży Różańcowej, Bractwa Trzeźwości, Radia Maryja i Grupy Miłosierdzia.
  8. 1-go lutego przypada 1-sza sobota miesiąca. W godzinach od 10.00 do 12.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie a o godz. 12.00 na Mszę św. w intencji Ojczyzny.
  9. W tym dniu odwiedzimy chorych i starszych parafian ze spowiedzią i Komunią św. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy św. będziemy święcić gromnice.
  11. W czasie Mszy św. o godz. 10.30 będziemy święcić skarbce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  12. W tym dniu po wieczornej Mszy św. zapraszamy na koncert zespołu Herd pt. „Pożegnanie z Betlejem”, którym zakończymy tegoroczny czas śpiewania kolęd.
  13. Trwają zapisy na parafialną zabawę karnawałową, która odbędzie się 15 lutego. Szczegóły i zapisy w zakrystii. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 lutego.
  14. Polecamy Gościa Niedzielnego w nim m.in. o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego.
  15. Bóg zapłać za dar modlitwy, wszelką życzliwość, i złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
  • W czwartki od godziny 17.00 – 20.00 zapraszamy do salki na kurs pisania ikon.

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • Scholę Dziecięcą w niedziele o godz. 10.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.
  • Scholę parafialną dorosłych w środy o godz. 17.30 w salce.

• Osoby modlące się modlitwą różańcową w ramach Żywego Różańca mogą jeszcze odebrać intencje modlitewne w zakrystii.

Ogłoszenia diecezjalne:

• XXIV Światowy Dzień Życia Konsekrowanego będzie obchodzony w niedzielę 2 lutego br. Z tej racji zapraszamy wszystkie osoby życia konsekrowanego do wspólnego świętowania w niedzielę 2 lutego br. w krypcie archikatedry od godz. 10.30, a następnie w archikatedrze na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa o godz. 12. Prosimy zabrać ze sobą świece. Po Eucharystii, Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zaprasza wszystkich uczestników na ciepły posiłek do WŚSD, ul. Wita Stwosza 17/17a.

• Kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych odbędzie się w dn. 9–10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30. Od 13 stycznia br. są przyjmowane zapisy na kurs drogą elektroniczną: [email protected]. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu.  Ilość miejsc jest ograniczona.