W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości ale i także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu Miłosierdziu podczas Mszy św. i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji - na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

1. Dzisiaj o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
  2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone. Msza św. o godz. 18.30 sprawowana będzie w intencji podejmujących Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Tę modlitewną inicjatywę polecamy wszystkim parafianom. Polega ona na podjęciu codziennej modlitwy dziesiątki różańca i modlitwy w intencji dzieci poczętych, przez okres 9 miesięcy. O godz. 17.45 będziemy modlić się modlitwą różańcową w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  3. W poniedziałek od godz. 19.15 dyżurować będzie pan psycholog.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty.
  5. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na zajęcia z języka angielskiego.
  6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci zapraszamy o godz. 16.00, pozostałych parafian o 17.45.
  7. Informujemy, że w piątek 5 kwietnia, o godz. 18.30 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Osiedla Tysiąclecia. W tym roku rozpocznie się ona w naszym kościele a zakończy na Osiedlu Dolnym. Msza św. wieczorna odprawiona będzie wyjątkowo o godz. 18.00.
  8. Informujemy, że 11 kwietnia w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbędzie się Wiekopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli katowickich szkół. W programie m.in. spowiedź, św., Msza św. konferencja. Wszystkich pracowników oświaty, także emerytowanych, serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Szczegółowy program umieszczono na plakacie, ze stolika można odebrać zaproszenia.
  9. Polecamy Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym, czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi. Do Gościa dołączony jest także rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.
  10. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za złożone dzisiaj ofiary kolektowe i do puszek. Niech dobry Pan błogosławi nam na kolejny wielkopostny tydzień.

• Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • scholę dziecięcą w soboty o godz. 9.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

• Parafia św. Józefa w Załężu organizuje autokarową pielgrzymkę na Litwę (Wilno – Troki – Kowno) w dniach od 31 maja do 3 czerwca. Koszt 780 zł. Szczegółowy program dostępny w gablotkach/na stronie internetowej? Zapisy w kancelarii parafialnej w Załężu w godzinach urzędowania.

• Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne do mammobusu przy Przychodni Noviamed w Chorzowie w dniach od 27 do 29 marca br. Od ostatniej mammografii muszą upłynąć minimum 2 lata. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wybór dnia dowolny. Prosimy przynieść ze sobą dowód osobisty i zdjęcia z poprzedniej mammografii.

• Parafia św. Józefa w Katowicach Załężu zaprasza na spotkanie z panią dr n. med. Magdaleną Wąsek-Buko, prezesem Śląskiego Hospicjum Perinatalnego w Katowicach. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej w poniedziałek 25 marca po Mszy św. wieczornej (ok. 18.40). Pani Magdalena opowie o służbie jaką podejmuje Hospicjum otaczając opieką rodziców spodziewających się urodzenia dziecka obciążonego poważną chorobą. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza osoby, które mają w rodzinie, czy najbliższym otoczeniu, bądź same zmagają się z podobnym problemem.