Ogłoszenia duszpasterskie

Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na opłacenie rachunków. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Polski. Rozpoczynamy też Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstszego rozważania Pisma Świętego.
 2. O godzinie 17.45 zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej Piekarskiej.
 3. W poniedziałek rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie ks. prałat Stanisław Noga. Zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w jego intencji o godz. 8.00, pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.
 4. We wtorek o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną.
 5. W środę zapraszamy grupę św. Ojca Pio o godz. 17.45 na nabożeństwo, następnie na Mszę św. i spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek o godz. 10.00 – tradycyjnie spotkanie seniorów w salce.
 7. Modlitewna grupa wtorkowa organizuje pielgrzymko-wycieczkę w sobotę 27 kwietnia. Szczegóły w gazetce i gablocie. Są jeszcze wolne 3 miejsca.
 8. Polecamy gazetkę „Na Górnym”, Gościa Niedzielnego, i Małego Gościa, do nabycia w zakrystii po Mszach św.
 9. Bóg zapłać za dzisiejszą wspólnotę modlitewną, za okazywaną życzliwość i złożone ofiary. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuację remontów wokół naszej świątyni oraz opłacenie rachunków.  Ze stolika i od ministranta można odebrać deklarację na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na rozpoczynający się tydzień.

 

Inne parafialne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Zapraszamy dzieci na spotkania: w sobotę o godz. 9.00 – ministrantów, o godz. 10.00 – Dzieci Maryi, w piątek o godz. 18.30 Msza św. i spotkanie młodzieży.
 • Trwają zapisy do Róży Różańcowej św. Jana Pawła II. Osoby chętne mogą zgłosić się do kancelarii w godzinach urzędowania.

 

Diecezjalne:

 • Spotkanie formacyjne pracowników służby zdrowia odbędzie się w środę 24 kwietnia br. w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (Pl. Emila
  Szramka 1). Program spotkania: 18.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu (kaplica w domu katechetycznym); 19.00 Eucharystia, a po niej poczęstunek i spotkanie w sali św. Jana Pawła II; 19.45 prelekcja prof. dr hab. Aleksandra Bańki: „Aniołowie w naszej codzienności”; 21.00 Zakończenie