Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 10

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 24

Warning: Undefined array key "type" in /home/leoartpl/domains/mbpiekarska.pl/public_html/mbp/wp-content/themes/mbpiekarska/single-intencje.php on line 41

Intencje mszalne

SOBOTA – dnia 25.04.2020 – święto św. Marka, Ewangelisty

8.00 W intencji pracowników i posługujących w parafii obchodzących urodziny w miesiącu kwietniu: Marii Scheiter, Mirosławy Pacuły, Jerzego Szarka i Marcina Golki.

12.00 Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o  błogosławieństwo Boże i zdrowie na dalsze wspólne lata dla Brygidy i Alojzego z okazji 50. rocznicy ślubu i opiekę dla rodziny. (TD)

18.30 1. Za † ojca Michała w kolejną rocznicę śmierci.

 1. Za † Jerzego Nowickiego w 1. rocznicę śmierci.

 

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – dnia 26.04.2020

7.30 Za † męża Jacka Broszkiewicza w 5. rocznicę śmierci, †† z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

9.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar miłości i wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego na dalsze wspólne lata dla Magdaleny i Macieja z okazji 19. rocznicy ślubu oraz ich dzieci.

10.30 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla p. Marka z okazji 75. urodzin oraz o opiekę dla całej rodziny. (TD)

12.00 Za wstawiennictwem Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Aniołów Stróżów dla Maksia z okazji 3. urodzin i jego rodziny.

16.00 Przez wstawiennictwo Matki Bożej Piekarskiej, w intencji Renaty i Witolda  z okazji 25. rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą  o dalsze błogosławieństwo dla Jubilatów, syna Wojciecha oraz całej rodziny. (TD)

18.30 Recytowana: Za †† Helenę i Romana Trafny, †† z rodzin: Trafny i Rozenkiewicz, †† Edytę Cofałę, Agnieszkę Nawrotek – Nowak, Rafała Cokota i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PONIEDZIAŁEK – dnia 27.04.2020

8.00 1. Za †† Joannę i Ryszarda i ich † syna Krystiana.        

 1. Za † Andrzeja Kubiczka w 10. rocznicę śmierci, † brata Piotra oraz †† rodziców.

18.30 1. Za † męża Czesława w 1. rocznicę śmierci.

 1. Za † mamę Wiktorię w 5. rocznicę śmierci, † tatę Piotra w 3. rocznicę śmierci i †† z rodziny.

 

WTOREK – dnia 28.04.2020

8.00 Za †† rodziców Juliannę i Karola, † męża Edwarda w kolejną rocznicę śmierci.

18.30 1. Do Trójcy Przenajświętszej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej w intencji Moniki i Tomka z okazji 1. rocznicy ślubu, z podziękowaniem za dar miłości i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla małżonków oraz ich rodzin.

 1. Za † męża Zygmunta Cubert w 4. rocznicę śmierci i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

ŚRODA – dnia 29.04.2020 – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i dK., patronki Europy

8.00 1. Za †† Edmunda Migas i Mariana Szulc w rocznicę śmierci, ich †† rodziców Jadwigę i Józefa oraz Cecylię i Antoniego.

 1. Za † męża Romana, †† rodziców i teściów oraz †† z rodziny.

18.30 1. Za † Wojciecha w rocznicę śmierci oraz †† Henryka, Mariannę i Leokadię.

 1. Za pośrednictwem św, Jana Pawła II, z podziękowaniem za otrzymane łaski i dar rodziny, z prośbą o dalszą opiekę dla Barbary i Łukasza w 20. rocznicę ślubu i 15. rocznicę urodzin Marty.

 

CZWARTEK – dnia 30.04.2020

8.00 Za † Stanisława Zgorzelskiego, jego †† rodziców Władysławę i Stefana oraz † brata Czesława.

18.30 1. Za ††, którzy odeszli do Pana w miesiącu kwietniu: Janinę Wojcieszek, Elżbietę Jarząbek, Jolantę Adamoszek, Józefę Opoczyńską.

 1. Za † męża i ojca Henryka Bujok w 7. rocznicę śmierci oraz za †† z obu stron, z rodzin Bujok i Szambelan.

 

PIĄTEK – dnia 01.05.2020 – święto św. Józefa, rzemieślnika  (I. pt. m-ca)

8.00 Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i dary Ducha Świętego dla p. Elżbiety w rocznicę urodzin i jej rodziny.

18.30 1. Wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w intencji Straży Honorowej, opiekuna ks. Michała i wszystkich żyjących i zmarłych członków oraz dzieci po wczesnej Komunii Świętej.

 1. Za † Adama Witka.

 

SOBOTA – dnia 02.05.2020 – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski. (I. sb. m–ca)

8.00 Przez Niepokalane Serce Maryi w intencji budowniczych i fundatorów naszej świątyni.

10.30 Za † Genowefę Orłów – zamówiona przez Iwonę Toboła z rodziną.

12.00 W intencji Ojczyzny.

18.30 Za † męża i ojca Krzysztofa Szopa w 12. rocznicę śmierci, jego † mamę Leokadię w 4. rocznicę śmierci, † ojca Bogusława oraz †† braci Roberta i Jarosława.

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA – dnia 03.05.2020

7.30 Za †† Jana i Marię Dolinkiewicz, ich †† rodziców, †† córkę Urszulę i synową Marię Dolinkiewicz.

9.00 W intencji mamy Stanisławy, z podziękowaniem za przeżyte lata, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże na dalsze lata życia.

10.30 1. W intencji rodziny Sensuła, dziękując Bogu Wszechmogącemu za wiarę, nadzieję i miłość.

 1. Przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża dla Kubusia w 2. rocznicę urodzin oraz dla rodziców i rodziców chrzestnych i o zdrowie dla całej rodziny.

12.00 Do Opatrzności Bożej, przez pośrednictwo Matki Bożej Piekarskiej, z podziękowaniem za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego, opiekę Aniołów Stróżów, oraz o szczęśliwy przebieg leczenia i powrót do zdrowia dla siostry Elżbiety.

18.30 Za †† mamę Zofię, babcię Helenę, szwagra Adama, †† bliskich z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

20.30 Recytowana: Do Opatrzności Bożej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla syna Adriana z okazji 40. urodzin oraz opiekę dla całej rodziny.

Ogłoszenia duszpasterskie

Zmartwychwstały Chrystus jest obecny w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa. Zostaliśmy wykupieni drogocenną Krwią Chrystusa. Przepraszajmy więc za grzechy aby objawiła się w nas oczyszczająca moc ofiary Zbawiciela.

 

 1. Dziś rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego.
 2. W środę przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, w tym dniu zachęcamy do odmówienia różańca świętego w intencji obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Rozważania modlitewne zostały zamieszczone na naszej stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do głębokiego przeżycia tych dni w łączności modlitewnej.
 4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj. W tym Maryjnym czasie pamiętajmy o szczególnym oddaniu się pod opiekę naszej Patronki. W związku z epidemią i obowiązującymi zarządzeniami ks. arcybiskupa Wiktora Skworca, nie będzie tradycyjnych Nabożeństw Majowych. Po Mszach św. odmawiana będzie Litania Loretańska i suplikacje z prośbą o oddalenie epidemii i o deszcz.
 5. W piątek obchodzić będziemy święto św. Józefa Robotnika, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich ludziach pracy oraz o bezrobotnych.
 6. W związku z tym, że obchodzona 3-go Maja Uroczystość NMP Królowej Polski przypada w 4 Niedzielę Wielkanocną, Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret mówiący, że uroczystość ta będzie obchodzona 2-go maja w sobotę. W tym dniu w naszej parafii zostaną odprawione Msze św. o godz. 8.00, 10.30 – transmitowana i o 12.00.
 7. Przypominamy, że wierni mogą uczestniczyć w Eucharystiach duchowo za pomocą mediów. Z naszej parafii transmitujemy Mszę św. niedzielną sprawowaną o godz. 10.30. Można też uczestniczyć osobiście w Mszy św., jednak równocześnie w naszej świątyni może przebywać maksymalnie 45 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady oraz wszystkich nadal obowiązujących zasad bezpieczeństwa tj. zachowania odpowiedniej odległości i obowiązkowego zasłaniania twarzy maseczką.
 8. Zachęcamy do łączności duchowej w codziennej modlitwie różańcowej w intencji uwolnienia od epidemii, w intencji zakażonych i personelu medycznego.
 9. Kancelaria Parafialna działa w tradycyjnych godzinach na zasadzie dyżuru telefonicznego. Sprawy pilne załatwiane są osobiście.
 10. Informujemy, że od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W jej miejsce na stałe wprowadzamy Mszę św. recytowaną o godz. 20.30.
 11. Dostępny jest Gość Niedzielny, w nim m.in. o Tygodniu Biblijnym i lekturze Pisma św.
 12. Bóg zapłać za dar modlitwy, za świadectwo Kościołów Domowych, tworzonych rzez Was w rodzinach. Dziękujemy za okazywaną życzliwość. Składamy również gorące Bóg zapłać za złożony dziś dar kolekty specjalnej. W ostatnim czasie wykonano remont salki nr 1. Obecnie trwa remont salki nr 2. kontynuowane są prace w kaplicy Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W nawie Miłosierdzia Bożego zamontowano ławkę z klęcznikiem. Trwają prace nad miejscem adoracji Pana Jezusa. W tym tygodniu rozpocznie się także wykonanie rzeźby - relikwiarza w której umieszczony będzie Najświętszy Sakrament i relikwie świętych.
 13. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący tydzień.