Ogłoszenia duszpasterskie

„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?” – pytanie zadane Jezusowi w dzisiejszej Ewangelii również i my możemy postawić podczas Mszy św. Po raz kolejny usłyszymy, że za naszą deklarację wiary powinny iść konkretne czyny. Jezus zachęca do pójścia za Nim. On patrzy na nas z miłością i nie zostawia nas samych na naszej drodze do królestwa Bożego.

 

 1. Dziś z racji obchodzonego Dnia Papieskiego do kawiarenki w podziemiach kościoła, młodzież naszej parafii zaprasza na papieskie kremówki.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu różaniec odmawiamy o godz. 17.45.
 3. W poniedziałek od godz. 19.15 dyżurować będzie Radca Prawny.
 4. W najbliższy wtorek w ramach Modlitwy Wieczornej o godz. 19:15, zapraszamy na "Wieczór papieski ze świętym Janem Pawłem II. Wspomnienia, modlitwa, adoracja.”
 5. W środę o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzieci, które zapisały się na lekcje języka angielskiego.
 6. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie do salki, na spotkanie z dietetykiem klinicznym.
 7. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. za dusze w czyśćcu cierpiące.
 8. W sobotę o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji Ks. Cezariusza, który w tym dniu obchodzić będzie swoje urodziny. Solenizanta polecamy pamięci modlitewnej.
 9. W tym tygodniu przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej – we wtorek oraz święto św. Łukasza Ewangelisty - w czwartek.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. dopołudniowych zapraszamy na kiermasz wyrobów artystycznych przygotowany przez dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na misje.
 11. W czwartek 25 października o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii. Już dzisiaj gorąco zapraszamy do udziału wszystkich jej członków.
 12. Informujemy, że od 10 do 18 listopada będziemy przeżywać w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE – czas odnowienia i pogłębienia naszej wiary. Zachęcamy do zapoznania się z programem Misji, który zamieszczony został w gablotce i na stronie internetowej.
 13. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim m.in. o tym, jak pontyfikat wybranego 40 lat temu papieża Polaka zmienił świat.
 14. Dziękujemy za wszelkie dobro, za złożone dzisiaj ofiary. Za tydzień zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych w naszej świątyni i jej podziemiach, gorąco ją polecamy ofiarności parafian. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje. Życzymy błogosławionego świętowania i dobrego tygodnia. Niech dobry Pan nam błogosławi.

 

Inne:

 • Kolejne spotkanie grupy ojca Pio odbędzie się w środę 24 października po Mszy świętej wieczornej.
 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • W kancelarii, w godzinach urzędowania można zapisywać dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią do wczesnej Komunii św.
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • chłopców na spotkania ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • dziewczynki na spotkania Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • scholę dziecięcą na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.