Nasze życie nawet jeśli tego nie zauważamy, jest pełne cudów. To obecność drugiego człowieka, dobroć i miłość doświadczona w codziennym życiu a także Boże przebaczenie. Dziś usłyszymy, jak ważna jest wdzięczność. Mamy dziękować Bogu za wszystko. Za wszystko – bo wszystko otrzymaliśmy. Nie zapominajmy o wdzięczności. Dziękując Bogu, oddajemy Mu chwałę i wyznajemy wiarę w Jego dobroć.

W dniu dzisiejszym zebrana zostanie kolekta specjalna, przeznaczona na dalsze prace remontowe. Przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na fundację „dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Za każdy dar serca składamy Bóg zapłać.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w tygodniu i w niedziele o godz. 17.45.
  2. Dzisiaj z okazji Dnia Papieskiego młodzież oazowa zaprasza wszystkich Parafian na papieskie kremówki oraz do podziemi kościoła – do słodkiej kawiarenki na kawę, herbatę i ciasto. W salce nr 3 wystawa malarstwa p. Katarzyny Świackiej. Polecamy te inicjatywy.
  3. Dzisiaj o godz. 18.30 ostatnia w tym roku Msza św. Fatimska. Różaniec fatimski wraz z procesją wokół kościoła odmawiać będziemy o godz. 17.45. Poprowadzą go dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św.
  4. O godz. 19.30 zapraszamy na czuwanie ze św. Janem Pawłem II.
  5. "Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w modlitwach wtorkowych przed Najświętszym Sakramentem. W najbliższy wtorek będziemy się modlić za wszystkich pracowników oświaty, szczególnie nauczycieli oraz uczniów."
  6. W środę grupa Ojca Pio poprowadzi różaniec o godz. 17.45 a po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie formacyjne tej grupy.
  7. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę św. a następnie do salki na biesiadę muzyczną przy poczęstunku.
  8. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji dusz czyśćcowych.
  9. Przypominamy, że trwa konkurs na wykonanie rodzinnego różańca. Zachęcamy dzieci oraz całe rodziny do wzięcia udziału w tym zadaniu.
  10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 12.00, śpiewać będzie Chór „Dei Patris” z parafii na Dolnym Tysiącleciu. Chór ten zaprasza osoby chętne do współpracy, pragnące dołączyć do grona śpiewających. Szczegóły na plakacie.
  11. Polecamy lekturę czasopism religijnych, w Gościu Niedzielnym o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce.
  12. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i złożony dzisiaj dar kolekty specjalnej. W przyszłą niedzielę zebrana kolekta przekazana zostanie na cele misyjne. Przed kościołem dzieci ze Szkolnego Koła Misyjnego przygotują kiermasz misyjny, z którego dochód przekazany będzie na 88 projekt Aniołów Misji – na pomoc dla ubogiej młodzieży w Muzomie w Tanzani.
  13. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas niedzielnego świętowania i cały nadchodzący tydzień.

• 24 października, w czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.
  • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
  • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;

• Zapraszamy na spotkania formacyjne:
  • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
  • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
  • Scholę Dziecięcą w piątki o godz. 17.00,
  • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

• Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św., rodziców zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.
  • 24 listopada w naszej dzielnicy odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia. Szczegóły w gablotce.

Ogłoszenia diecezjalne:

• Ekstremalny męski weekend „Niezłomny 24” odbędzie się w dniach 17–20 października br. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: niezlomny24.pl.