Ogłoszenia duszpasterskie

 „Trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność” – mówi Jezus do uczniów, zapraszając ich na drogę wewnętrznej wolności. Jego wyzwalające słowo dotyka i kształtuje także nasze serca. Otwórzmy je na Boże działanie aby z większym zaangażowaniem i hojnością kroczyć Jego drogami.

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Z tej okazji przed kościołem zostanie zebrana zbiórka do puszek, na rzecz uzdolnionej młodzieży, organizowana przez fundację papieską Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Kolekta dnia dzisiejszego przeznaczona będzie na kontynuację remontów przed kościołem. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, codziennie o godz. 17.45. Dzisiaj różaniec z Janem Pawłem II, poprowadzi młodzież oazowa.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. z klasy 3B.
 3. W środę o godz. 19.30 zapraszamy na Mszę św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej, po niej na różaniec fatimski i procesję wokół świątyni.
 4. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie z kardiologiem, dr Mateuszem Mościńskim.
 5. W piątek o godz. 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji dusz czyśćcowych z ofiar ze skarbonki.
 6. W czwartek i piątek w naszej parafii odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt elektroniczny można składać w wyznaczonym miejscu przy śmietniku, z tyłu kościoła, maksymalnie do godz. 15.00 w piątek. Więcej szczegółów w gablotce i gazetce.
 7. W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji uczestników rekolekcji w Winowie.
 8. Informujemy, że od następnego poniedziałku tj. 18 października rozpocznie się katecheza dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią do wczesnej Komunii św. Spotkania będą się odbywać o godz. 17.30.
 9. Z okazji dnia papieskiego przed kościołem młodzież oazowa naszej parafii rozprowadza papieskie kremówki. Po Mszach św. młodzież zaprasza także do kawiarenki w patio. Ofiary złożone na ten cel przeznaczone będą na działalność Oazy.
 10. Polecamy gazetkę „Na Górnym” i Gościa Niedzielnego.
 11. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, za troskę i złożone dzisiaj ofiary, także te do puszek. W przyszłą niedzielę zebrana zostanie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie remontów i modernizacji w naszej świątyni. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklarację na ten cel. Niech dobry Pan błogosławi nam na nadchodzący czas.

 

Inne:

 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę wtorkową.
 • W czwartki o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W soboty o godz. 19.30 zapraszamy osoby po 25 roku życia, które chciały by uczestniczyć w spotkaniach nowej grupy.

 

 • Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny grup dziecięcych i młodzieżowych. Serdecznie zapraszamy chłopców na spotkania ministrantów. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godz. 9.00.
 • Dzieci Maryi zapraszamy do salki w soboty o godz. 10.00, na spotkania wspólnotowe z elementami nauki języka angielskiego.
 • Młodzież, która pragnie należeć do Ruchu Światło Życie, czyli Oazy, zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.30 a następnie na spotkanie wspólnotowe.

 

Diecezjalne:

 • Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Mszę św. z okazji święta patronalnego służby zdrowia w niedzielę 17 października o godz. 10.30 w katedrze. Będzie jej przewodniczył bp Marek Szkudło. Po Mszy św. zapraszamy medyków na poczęstunek na Wydziale Teologicznym UŚ.