Ogłoszenia duszpasterskie

Nie jesteś sam. Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim szukać oparcia. Prośbę o przymnożenie wiary, którą uczniowie w dzisiejszej Ewangelii kierują do Jezusa, uczyńmy również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach.

 

Witamy w naszej parafii Ojców Oblatów z Koszutki, którzy wygłoszą Słowo Boże a przed kościołem rozprowadzać będą kalendarze misyjne na nowy rok. Polecamy tę akcję misyjną ofiarności Parafian.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych - w tygodniu i w niedziele o godz. 17.45.
 2. W sposób szczególny zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci, pragniemy też zachęcić je do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie rodzinnego różańca. Różańce będzie można przynosić do 20 października. Szczegóły konkursu w gablocie i w naszej gazetce.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie sympatyków Radia Maryja.
 4. W tym dniu o godz. 19.00 rozpocznie się pierwsza nauka przedślubna dla narzeczonych.
 5. We wtorek o 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców przygotowujących się do bierzmowania.
 6. W środę o 19.15 zapraszamy na spotkanie rodziców ministrantów.
 7. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Krąg Biblijny.
 8. W czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów na spotkanie ze Strażą Miejską.
 9. Bilety na film „Tajemnica Ojca Pio” można odebrać w zakrystii lub w na probostwie.
 10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii świętej.
 11. Niedziela ta będzie Dniem Papieskim, z tej okazji młodzież oazowa po Mszach św., będzie rozprowadzać przed kościołem papieskie kremówki. Zapraszamy także do podziemi kościoła – do przygotowanej przez młodzież kawiarenki ze słodkościami, kawą i herbatą. Dochód z tej akcji będzie wsparciem parafialnej Oazy. Dzień Papieski zakończymy czuwaniem z Janem Pawłem II, na które zapraszamy do kościoła o godz. 19.30.
 12. Także w tym dniu zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę św. Fatimską o godz. 18.30. Różaniec fatimski wraz z procesją wokół kościoła odmawiać będziemy o godz. 17.45. Poprowadzą go dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św.
 13. W przyszłą niedzielę w salce nr 3 będzie można oglądać wystawę prac malarskich p. Katarzyny Świackiej, naszej parafianki. Bardzo serdecznie na tę wystawę zapraszamy.
 14. Polecamy lekturę czasopism religijnych, w Gościu Niedzielnym o tym, jak siostrę Faustynę widział jej kierownik duchowy ks. Michał Sopoćko oraz o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca.
 15. Bóg zapłać za wspólnotę modlitewną, każdą życzliwość i złożony dzisiaj dar materialny. W przyszłą niedzielę zebrana będzie kolekta specjalna przeznaczona na kontynuowanie prac remontowych. Ze stolika i od ministrantów można odebrać deklaracje na ten cel. W tym dniu przed kościołem zebrana zostanie zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 16. Niech dobry Pan błogosławi nam na czas niedzielnego świętowania i cały nadchodzący tydzień.

 

Inne:

 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na modlitwę wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • Scholę Dziecięcą w piątki o godz. 17.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.

 

 • Trwają zapisy dzieci w wieku przedszkolnym, które pragną przystąpić do wczesnej Komunii św., rodziców zapraszamy do kancelarii w godzinach urzędowania.
 • W niedzielę 20 października w czasie Mszy św. o godz. 12.00, śpiewać będzie Chór „Dei Patris” z parafii na Dolnym Tysiącleciu. Chór ten zaprasza osoby chętne do współpracy, chcące dołączyć do grona śpiewających. Próby i zapisy chóru w każdy poniedziałek w godz. 17.00 – 19.00 w obiekcie katechetycznym, w salce nr 12 na I piętrze. tel. kontaktowy do zapisów – 32/718-60-51.
 • 24 listopada w naszej dzielnicy odbędą się wybory do Rady Jednostki Pomocniczej nr 9 Osiedle Tysiąclecia. Komunikat Prezydenta Miasta Katowice dotyczący zgłaszania kandydatów oraz wyborów został umieszczony w gablotce.

 

Ogłoszenia diecezjalne:

 • Jesienny kurs animatora parafialnych wspólnot liturgicznych: spotkania wykładowe i warsztatowe: Katowice Bogucice (dom pielgrzyma przy kościele św. Szczepana, Sanktuarium MB Boguckiej, ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice) w dniach 5 i 12 października br., w godz. 10–16.30; rekolekcje: Katowice Bogucice (dom pielgrzyma przy kościele św. Szczepana, Sanktuarium MB Boguckiej, ul. Markiefki 89, 40-211 Katowice), w dniach 25–27 października br.
 • VIII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca, wspólnot maryjnych i różańcowych do katedry odbędzie się w sobotę 12 października br. Plan spotkania: 10.30 – słowo do pielgrzymów, 11.00 – modlitwa różańcowa, 12.00 – Msza św.)
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego ogłasza nabór na kolejną edycję Studiów Podyplomowych Teologiczno-Katechetycznych (uprawnienia do nauczania religii we wszystkich typach szkół oprócz specjalnych) oraz Studiów Podyplomowych Katechezy Przedszkolnej. Studia adresowane są do nauczycieli przedmiotów szkolnych innych niż religia i nauczycieli przedszkolnych, którzy jako świadkowie wiary chcieliby podjąć posługę katechetyczną w placówkach oświatowych. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie u p. Ludmiły Lach-Bartlik (tel.: 32/356 90 56) lub u ks. dr. hab. Romana Buchty, kierownika tychże studiów (tel.: 519 318 961).
 • Ekstremalny męski weekend „Niezłomny 24” odbędzie się w dniach 17–20 października br. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: niezlomny24.pl.
 • Najbliższe spotkanie Duszpasterstwa TALENT odbędzie się 8 października w Tychach przy parafii św. Marii Magdaleny, ul. ks. Damrota 62. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne pt. „Nadać smak światu” – wierzący przedsiębiorcy w dzisiejszym świecie.