Ogłoszenia duszpasterskie

Pan Bóg nie chciał, żeby człowiek był sam. Dał nam siebie nawzajem, abyśmy wypełniając przykazanie miłości, żyli  w Bożej obecności – nawet wtedy – kiedy widzimy wady innych, albo gdy czyjeś zachowanie nas denerwuje. Eucharystia jest tym szczególnym czasem, kiedy możemy prosić dobrego Boga o przebaczenie przewinień względem innych i o umocnienie naszej miłości wzajemnej.

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii stypendystów Papieskiej Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież ta opowie o działalności Fundacji i zbierze ofiary na ten cel przed kościołem. W imieniu obdarowanych składamy Bóg zapłać.

 

 1. Dziś o godz. 15.15 zapraszamy Nabożeństwo Różańcowe. W tygodniu odmawiamy różaniec o godz. 17.45.
 2. W poniedziałek o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie Rady Ekonomicznej.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W czwartek o godz. 10.30 zapraszamy na Mszę św. pierwszoklasistów. Na Mszy św. poświęcimy tornistry i szkolne przybory.
 5. Również w czwartek o godz. 10.00 zapraszamy seniorów do salki, na spotkanie pt. „Pogodomy po śląsku” które poprowadzi pani Barbara Szmatloch.
 6. W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę Św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy Św. różaniec fatimski i procesja wokół świątyni. Prosimy przynieść świece z okapnikami.
 7. Zapraszamy na parafialną stronę internetową. Tam relacja wraz z galerią zdjęć z naszego jesiennego festynu, a także filmowe relacje z przebiegu remontów w naszym kościele. Informujemy również, że od dziś nasza parafia oprócz portalu na Facebooku jest dostępna również Twitterze i Instagramie. Zachęcamy do zaglądania na naszą stronę i portale społecznościowe, aby być na bieżąco z informacjami dotyczącymi życia naszej parafii.
 8. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego, w nim prócz ciekawych artykułów dołączony jest bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem.
 9. Dziękujemy za wszelkie dobro, za złożone dzisiaj ofiary. Życzymy błogosławionego świętowania i dobrego tygodnia. Niech dobry Pan nam błogosławi.

 

 

Inne:

 

 • Program Powrót i Odnowa to pomoc dla kobiet zmagających się z konsekwencjami aborcji. Składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach. Jest okazją, by w atmosferze bezpieczeństwa i współczucia przyjąć uzdrowienie i odnowę. Więcej informacji o kursie Powrót i Odnowa na stronie powrotiodnowa.org
 • Biblioteka parafialna jest czynna w 1 i 3 niedzielę każdego miesiąca po Mszach św. dopołudniowych;
 • W kancelarii, w godzinach urzędowania można zapisywać dzieci w wieku przedszkolnym, które przystąpią do wczesnej Komunii św.
 • We wtorki o godz. 19.15 zapraszamy na Modlitwę Wieczorną;
 • W tygodniu o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego;

 

 • Zapraszamy na spotkania formacyjne:
 • chłopców na spotkania ministrantów w soboty o godz. 9.00,
 • dziewczynki na spotkania Dzieci Maryi w soboty o godz. 10.00,
 • scholę dziecięcą na spotkania w soboty o godz. 9.00,
 • młodzież na Mszę św. w piątki o godz. 18.30 a następnie na spotkania oazowe do salki.